استاندار سمنان تأکید کرد:

جهاددانشگاهی پشتوانه علمی کشور است/ فعالیت های جهاددانشگاهی زمینه ساز توسعه استان است

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۱:۱۴ کد : ۱۰۴۲۸ عمومی تاپ خبر
استاندار سمنان با اشاره به پیشینه و سابقه درخشان علمی، پژوهشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی همواره پشتوانه علمی کشور بوده است، فعالیت های پژوهشی و علمی جهاددانشگاهی زمینه ساز توسعه استان سمنان است.
جهاددانشگاهی پشتوانه علمی کشور است/ فعالیت های جهاددانشگاهی زمینه ساز توسعه استان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علیرضا آشناگر همزمان با فرارسیدن 16 مرداد، سالروز تأسیس جهاددانشگاهی، جهاددانشگاهی را از نهادهای پرافتخار برآمده از متن انقلاب برشمرد و اضافه کرد: در سال های ابتدایی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) بنا به نیازهای فرهنگی و علمی و آغاز انقلاب جدید علمی در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی، فرمان تأسیس جهاددانشگاهی را در کنار سایر نهاد های انقلابی صادر کردند.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، جهاددانشگاهی مولود مبارک انقلاب و از رویش های اصلی خود انقلاب است، با همین ویژگی، جهاددانشگاهی همیشه با برخورداری از روحیه انقلابی و جهادی نقش بسیار مثبت و ارزنده ای در توسعه و پیشرفت کشور در همه حوزه ها داشته است.

استاندار سمنان اذعان داشت: عملکرد موفق این نهاد در حوزه‌های علمی، پژوهشی و رسانه‌ای، خود شاهدی بر عملکرد درخشان این نهاد انقلابی است که دستاوردهای منحصربه‌فردی در حوزه‌های علمی داشته و از نهادهای سرآمد محسوب می‌شود.

آشناگر با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص جهاددانشگاهی گفت: معظم اله تأکید دارند که جهاددانشگاهی باید حرفِ گزین و حرف برتر در همه زمینه ها باشد، فلذا جهاددانشگاهی امروز بهترین الگو برای تلاش جهادی در کشور است.

وی با بیان اینکه ما در همه امور نیازمند الگوهای مناسب در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: امروز جهاددانشگاهی یکی از مصادیق و بهترین الگوها برای تلاش جهادی است، شرایط امروز کشور ما به گونه ای است که نیازمند تلاش جهادی هستیم، و برای اینکه تلاش جهادی داشته باشیم نیازمند الگو هستیم.

استاندار سمنان با تأکید بر نقش جهاددانشگاهی در توسعه و پیشرفت کشور و بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در توسعه استان، افزود: فعالیت های جهاددانشگاهی در حوزه های آموزشی، پژوهشی، علمی و تحقیقات و همچنین در حوزه فرهنگی بسیار مطلوب و اثر گذار بوده است و از ظرفیت های موجود جهاددانشگاهی برای توسعه استان سمنان استفاده می کنیم.

آشناگر به برخی فعالیت ها و دستاوردهای شاخص جهاددانشگاهی در کشور اشاره کرد و افزود: دستاوردهای بزرگ علمی در حوزه سلول های بنیادین، نانو، فناوری، ایجاد مراکز و پژوهشگاه های علمی و تحقیقاتی و... همه از افتخارات مجموعه جوان، انقلابی و دارای تفکر و روحیه جهادی جهاددانشگاهی است که برای کشور یک پشتوانه عظیم علمی به حساب می آید.

وی اذعان داشت: در شرایط حساس امروز کشور، وجود نهادی های علمی با روحیه انقلابی و جهادی و بدنه ی جوان و متخصص گره گشای بسیاری از مشکلات کشور خواهد بود و مسیر پیشرفت و توسعه کشور را هموار خواهد کرد.

استاندار سمنان بر ضرورت حمایت همه دستگاه ها و نهاد از جهاددانشگاهی تأکید و خاطرنشان کرد: ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی برای فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی در مجموعه جهاددانشگاهی وجود دارد که می تواند بازوی توانمندی برای دولت و دستگاه های اجرایی باشد.

کلید واژه ها: استانداری سمنان استاندار سمنان جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سالروز تأسیس جهاددانشگاهی پشتوانه علمی توسعه استان


نظر شما :