مدیرعامل خبرگزاری ایسنا در دیدار با استاندار سمنان:

تولیدات خبری ایسنا مبتنی بر صداقت، امانتداری و اخلاق‌مداری است/ ایسنا مشوق حضور حداکثری در انتخابات است

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۳ کد : ۱۰۸۲۴ عمومی تاپ خبر فرهنگی
مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: این خبرگزاری بر صداقت، امانتداری و اخلاق اصرار دارد .
تولیدات خبری ایسنا مبتنی بر صداقت، امانتداری و اخلاق‌مداری است/ ایسنا مشوق حضور حداکثری در انتخابات است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی متقیان صبح امروز 30 مرداد ماه در دیدار با استاندار سمنان با اشاره به پیام رهبری معظم انقلاب به ایسنا در طلعیه آغاز به کار این رسانه اظهار کرد: خبرگزاری ایسنا می‌کوشد که همانگونه که رهبری معظم انقلاب تاکید فرمودند "اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کند ".

وی با اشاره به 20 سالگی ایسنا افزود: ایسنا به عنوان اولین خبرگزاری غیردولتی و دیجیتالی در ایران نخستین خبرگزاری بود که اخبار و تولیدات خبری‌اش را در بستر اینترنت به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار داد .

مدیرعامل خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه ایسنا با بدنه‌ای دانشجویی کار خود را آغاز کرد ادامه داد: این خبرگزاری همچنان بدنه دانشجویی خود را حفظ کرده و با بهره‌گیری از شوق و پویایی جوانان دانشجو می‌کوشد یاری‌گر نظام اسلامی از جمله دولت باشد .

وی از وجود دفاتر خبری ایسنا در 31 استان کشور خبر داد و گفت: خبرگزاری ایسنا علاقه‌مند است که جامع همه اخبار در استان‌ها باشد اگرچه تحقق این مهم نیازمند کمک استان‌ها است .

وی با بیان اینکه ایسنا به دنبال دریافت کمک مالی نیست افزود: اصولا جریان حرفه‌ای خبر و خصوصا رویکرد ایسنا در تضاد با منفعت‌گرایی است. اگرچه انتظار می‌رود که استان‌ها از واحدهای استانی جهاددانشگاهی و طرح‌های این نهاد انقلابی در حوزه‌های فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی توجه ویژه داشته باشند .

متقیان با اشاره به شیوه سنجش نفوذ رسانه‌ها در دنیا خاطرنشان کرد: معمولا رسانه‌های مکتوب را از طریق شمارگان و میزان فروش آنها می‌سنجند و خبرگزاری‌ها را نیز از طریق میزان استفاده روزنامه‌ها و سایت‌ها از محصولات و تولیدات خبری آنها مورد سنجش قرار می‌دهند .

وی با بیان اینکه میزان نفوذ رسانه‌ها به صورت مداوم از طریق مراجع رسمی و از جمله معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی مورد سنجش قرار می‌گیرد گفت: بر اساس آخرین سنجش‌های رسمی در این ارتباط، خبرگزاری ایسنا جزو پرنفوذ های خبرگزاری ایران است و این خبرگزاری در بین پنج-شش خبرگزاری رسمی و معتبر کشور حائز رتبه قابل توجهی دارد .

مدیرعامل خبرگزاری ایسنا با اذعان به اینکه ایسنا در 20 سال اخیر تلاش کرده علاوه بر امانت‌داری و صداقت، به انتشار اخبار خوب و مفید بپردازد افزود: انتشار  اخبار سیاه و زرد کار ایسنا نیست؛ اخبار خوب از منظر ما اخباری است که مورد استفاده آحاد مردم و مخاطبان قرار گرفته و مردم از طریق آنها به نظام و آینده بیش از پیش امید پیدا کنند .

وی از توجه ویژه به استان‌ها به عنوان یکی از هدفگذاری‌ها در ایسنا نام برد و گفت: خبرگزاری ایسنا می‌تواند به مثابه یکی از بازوان توانمند خبر برای معرفی  استان‌ نقش شایسته داشته باشد .

مدیر عامل ایسنا باتوجه به اینکه در آستانه حماسه دیگر در انتخاب ننایندگان مجلس  قرار داریم گفت تمامی توان ما برای حضور گسترده مردم در انتخابات گذاشته می شود و برای ما حمایت از کاندیداهای خاص خط قرمز محسوب می شود  و از احدی حمایت نخواهد کرد .

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان سمنان در بخش فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران آمادگی دارد که استان سمنان را در بحث معرفی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و بسترسازی برای رونق صنعت گردشگری در استان کمک کند .

متقیان با گلایه از عدم همکاری برخی مسوولان با رسانه‌ها گفت: متاسفانه رسانه‌ها در برخی استان‌ها اجبار دارند به صورت قطره‌چکانی از مدیران خبر کسب کنند .

مدیرعامل ایسنا با اشاره به اینکه ایسنا اساسا هیچگاه به سیاست ورود نمی‌کند اضافه کرد: سیاست خبرگزاری ایسنا حمایت از نظام، ولایت، دولت و همه ارکان نظام است .

وی با بیان اینکه وظیفه ما اطلاع‌رسانی صادقانه است افزود: ایسنا همه توان خود را به کار می‌گیرد تا با ارتقاء آگاهی‌های عمومی و حفظ بی‌طرفی کامل به انتخاب اصلح کمک کند اما خود هیچگاه به سیاست و هواداری از یک فرد یا جناح ورود پیدا نمی‌کند. ضمن اینکه همه همکاران‌مان در استان‌ها را نیز از ورود به مسائل سیاسی منع کردیم .

متقیان همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: یکی از وظایف ما رسانه‌ها بیان خدمات دولت است و ایسنا آمادگی دارد که خدمات انجام شده برای مردم در استان سمنان در قالب تولیدات مختلف رسانه‌ای اطلاع‌رسانی کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این دیدار گفت: ایسنا مولود نهاد جهاد دانشگاهی است و در سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در بخشهای مختلف آغاز نموده است، خبرگزاری ایسنا در استان سمنان نیز همزمان با تأسیس این خبرگزاری در سراسر کشور ، فعالیتهای  خود را آغاز نمود.‌

حسن رهایی افزود: خبرگزاری ایسنا در دولت تدبیر و امید تلاش خود را در جهت برقراری عدالت رسانه ای ، کمک و انعکاس رسانه ای خدمات دولت معطوف داشته است.‌

وی اظهار داشت: تفاوت ایسنا با سایر خبرگزاری ها در این نکته مهم و کلیدی است که  در رسالت کاری خود هیچگاه وارد حاشیه نشده و منطقی و علمی گام برداریم.‌

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: توزیع متوازن اخبار شهرستانهای استان و افزایس سطح اخبار استان در سطح ملی دو راهبرد اساسی خبرگزاری ایسنا در استان سمنان است که  بحمدلله سهم استان در انعکاس اخبار در سطح ملی و بویژه پوشش رسانه ملی ایسنا خوب و قابل قبول است و تلاش داریم تا نگاه ملی به استان تقویت شود.‌

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان استانداری سمنان خبرگزاری ایسنا ایسنا منطقه سمنان ایسنا


نظر شما :