برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان: گسترش فرهنگ گفت‌وگو جامعه را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد

۲۷ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۳۲۸۶ آموزشی عمومی تاپ خبر فرهنگی
مرحله استانی سومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی-کاربردی با حضور تیم‌ هایی از ۱۰ مرکز علمی کاربردی استان سمنان در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان آغاز شد.
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان: گسترش فرهنگ گفت‌وگو جامعه را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حسن رهایی رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، صبح امروز 27 آبان ماه، در افتتاحیه این مسابقات با اشاره به ضرورت برپایی مسابقاتی از این دست اظهار کرد: گسترش فضای گفت‌وگو می‌تواند جامعه را به سمت اخلاقی‌تر شدن سوق دهد.

وی از تعامل و گفت‌وگو به عنوان نیازهای روز جامعه یاد کرد و افزود: هرچه نظام و دولت فضای تعامل و گفت‌وگو را در لایه‌های مختلف اجتماعی توسعه دهد به حل مشکلات جامعه در سایه احترام متقابل کمک کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان بر لزوم تداوم و گسترش مسابقاتی از این دست در سطح جامعه و خصوصا در فضای دانشجویی تاکید و تصریح کرد: اگرچه این مسابقات امسال سومین دوره خود را تجربه می‌کند اما این حرکت هنوز در کشور ما یک حرکت نوپا محسوب می‌شود.

وی با اذعان به اینکه باید فرهنگ مناظره را در بین همه اقشار جامعه بسط و گسترش داد اضافه کرد: با گسترش این فرهنگ در بین اقشار مختلف می‌توان ضمن تمرین گفت‌وگو، بستر را برای شنیدن نظرات مختلف فراهم کرد.

رهایی با اشاره به دستاوردها و نتایج توسعه فرهنگ مناظره که در فرهنگ دینی و اعتقادی ما از پیشینه کهنی هم برخوردار است ادامه داد: رویکرد تعامل و گفت‌وگو هرچه در جامعه و مراکز علمی، فرهنگی و دانشگاهی گسترش بیشتری بیابد، فضای جامعه ایرانی را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد.

رئیس جهاددانشگاهی استانبا اذعان به اینکه تصمیماتی که از دل مناظره بیرون می‌آید با اقبال بیشتری روبرو هستند خاطرنشان کرد: گذاره‌ها و تصمیماتی که محصول این مناظره‌ها هستند بی‌تردید با سطح بالاتری از اقناع و رضایتمندی عمومی روبرو خواهند شد.

سومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان سمنان به مدت دو روز از امروز با حضور تیم‌هایی از مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان، غرب استیل، البرز شرقی، کلران، پالنده صاف، شهرداری بیارجمند، مون گارشو(برادران و خواهران) و هنرآذین پویان به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان آغاز و در آن 10 تیم مناظره با هم به رقابت می‌پردازند.

تیم برتر این مسابقات که به صورت حذفی برگزار می‌شود برای حضور در مسابقات ملی مناظره که امسال در دانشگاه جامع تبریز برگزار خواهد شد معرفی خواهد شد.

کلید واژه ها: مناظره دانشجویان مسابقات مناظره دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :