رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

ذخیره سازی ۵۲۰ نمونه خون بند ناف نوزادان استان سمنان

۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۷ کد : ۱۴۳۵۲ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از ذخیره سازی بالغ بر ۵۲۰ نمونه خون بند ناف نوزادان این استان در بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی خبر داد.
ذخیره سازی ۵۲۰ نمونه خون بند ناف نوزادان استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حسن رهایی با اعلام این خبر گفت: دفتر نمایندگی استان سمنان نیز از سال 1392 تا کنون در حال خدمت رسانی این مهم به تمامی هم استانی های عزیز می باشد و تا کنون بالغ بر 520نمونه از استان سمنان ذخیره سازی شده است.

وی افزود: از سال 1384 تا کنون در ایران ذخیره سازی خون بندناف نوزادان در حال اجرا است و تا کنون بالغ بر 120هزار نمونه در کشور ذخیره سازی شده است و بیش از 100 پیوند از طریق این سلول ها برای درمان بیماری های صعب العلاج توسط بانک عمومی و خصوصی رویان انجام شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اظهار کرد: دفتر نمایندگی خون بند ناف رویان استان سمنان نیز از سال 1392 تا کنون در حال خدمت رسانی است و تا کنون بالغ بر 2 هزار مراجعه برای استفاده از این خدمات در استان سمنان صورت گرفته است.

رهایی همچنین گفت: نمایندگی بانک خون بند ناف نوزادان در استان سمنان در سالجاری موفق به کسب رتبه بیشترین رشد آمار ثبت نام الکترونیکی مشتریان در کشور را به خود اختصاص دهد، همچنین این نمایندگی در سال 1396 و پیش از این به عنوان بیشترین درصد رشد نمونه های فریز شده را کسب کرده بود.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: نمایندگی بانک خون بند ناف نوزادان در استان سمنان در سال های 1393، 95 و 97 به عنوان نمایندگی برتر در کشور معرفی شده بود.

رهایی خاطرنشان کرد: از سلول های بنیادی موجود در خون بند ناف نوزادان برای درمان بیماری های خونی، آنمی ها، سرطان های خونی، تالاسمی ماژور، و... و در آینده نزدیک بیماری های فلج مغزی و اوتیسم و... استفاده می شود و سالانه ده ها بیمار مبتلا به بیماری های بدخیم، با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف، تحت درمان قرار می گیرند و همچنین پیوندهای مختلفی از طریق این سلول ها برای درمان بیماری های صعب العلاج انجام می شود.

وی تأکید کرد: متقاضیان در استان سمنان می توانند از خدمات مشاوره رایگان و همچنین تسهیلات قرض الحسنه بانکی برای ذخیره سازی، حفظ و نگهداری خون بند ناف نوزادان در استان سمنان بهره بگیرند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی بانک خون بند ناف رویان رویان جهاددانشگاهی


نظر شما :