معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

برگزاری جشنواره دانشجویی کویر در استان سمنان

۱۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۱ کد : ۱۴۸۲۷ عمومی تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری جشنواره دانشجویی کویر و نخستین مسابقه عکس ایستاگردی با موضوع کویر در استان سمنان خبر داد.
برگزاری جشنواره دانشجویی کویر در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمد علی شاهمیری گفت: جشنواره دانشجویی کویر با همکاری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سمنان، مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در بخش های مختلف شامل مسابقه عکس، خاطره نویسی، اردوهای کویر نوردی و... در استان سمنان برگزار می شود.

وی افزود: جشنواره دانشجویی کویر شامل برنامه های مختلفی اعم از مسابقه عکس کویر، مسابقه خاطره نویسی با محوریت کویر، برگزاری نشست های تخصصی نقش کویر در توسعه گردشگری استان سمنان، اردوی کویر نوردی، بازدید از مراکز بوم گردی مستقر در کویر و... است که در اسفند ماه سالجاری در استان سمنان برگزار می شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین از برگزاری مسابقه عکس ایستاگردی با موضوع کویر خبر داد و گفت: این مسابقه در ذیل مجموعه برنامه های جشنواره دانشجویی کویر در استان سمنان و به منظور شناساندن جاذبه‌های طبیعی و مناطق کویری و بیابانی ایران و با هدف ثبت زیبایی‌های مناظر طبیعی کشور برگزار می شود.

شاهمیری ادامه داد: مسابقه عکس "ایستاگردی" با موضوع‌های مختلف گردشگری در کویر با تمرکز بر مقاصد و رویدادهای گردشگری که از دریچه دوربین مردم عادی و به‌ویژه دانشجویان نمایش داده می‌شود، برگزار می شود، لذا از کلیه علاقمندان و به ویژه دانشجویان دعوت می‌شود تا عکس‌های واجد ارزش هنری، واقعی و معرف مناظر طبیعی و گردشگری ایران که با گوشی یا دوربین‌های خود گرفته‌اند را به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

وی اظهار کرد: استفاده از ابزار هنر در راستای کمک به شناخت و فرهنگ‌سازی در جهت حفظ میراث طبیعی و تاریخی کشورمان و نیز ثبت زیبایی‌های فصلی با ایجاد طیفی وسیعی از رنگ‌ها به عنوان جلوه‌های بصری در استان های کشور از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه می‌باشد.

وی اضافه کرد: این عکس‌ها می‌تواند در جریان سفرهای انفرادی یا گروهی علاقه‌مندان به مناطق کویری ایران گرفته شده باشد یا عکس‌هایی باشد که دانشجویان حین از سفرهای مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران ثبت کرده‌اند، ملاک انتخاب تصاویر برتر، تعداد شمارش بازدید عکس در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی و داوری کارشناسان و عکاسان حوزه‌های محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان، مهلت ارسال عکس ها را تا 20 بهمن 1398 عنوان کرد و گفت: شرایط درج عکس در تلگرام به دین صورت است که هر شرکت‌کننده باید آیدی @istta و هشتک #ایستاگردی و #جشنواره_دانشجویی_کویررا در کپشن عکس درج و در گروه‌ها و کانال‌های تلگرام فوروارد کند، شرایط درج عکس در اینستاگرام نیز به همین صورت که هر شرکت‌کننده باید هشتک‌های #ایستاگردی، #جشنواره_دانشجویی_کویر،  #مرکز گردشگری و #گردشگری را ذیل تصاویری که مربوط به جاذبه های گردشگری ایران است، درج کند، اطلاعات مربوط به نام عکس و مکان آن حتما زیرنویس عکس باشد.

شاهمیری تأکید کرد: شرکت کننده باید عکس خود را با ملاحظه موارد فوق (فوروارد عکس در گروه و کانالهای تلگرامی و ارسال به ادمین @istta1) همراه با مشخصات شامل نام، نام خانوادگی و شماره تماس ارسال نماید، محدودیتی در ارسال تصاویر نیست، تصاویر باید دارای ارزش هنری، واقعی و معرف مناطق کویری و بیابانی ایران باشد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی جشنواره جشنواره کویر دانشجو


نظر شما :