رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

اجرای مرحله اول دوره آموزشی سرباز مهارت در سمنان

۰۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۶ کد : ۱۶۳۸۰ آموزشی عمومی تاپ خبر
دوره آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و زندگی ویژه نیروهای مسلح استان سمنان (سرباز مهارت) با مشارکت جهاد دانشگاهی استان و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در مرکز آموزشی پدافند هوایی سمنان برگزار شد.
اجرای مرحله اول دوره آموزشی سرباز مهارت در سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در نشست با فرمانده مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی پدافند هوایی سمنان گفت: مرحله اول دوره های آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و زندگی توسط اساتید جهاددانشگاهی برای حدود 300 نفر از سربازان وظیفه مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی پدافند هوایی سمنان در محل این مرکز آموزشی برگزار شد.

حسن رهایی افزود: بر اساس تفاهم نامه کشوری بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری دوره های آموزشی مهارت ویژه پرسنل و سربازان وظیفه، جهت اجرای این طرح در استان، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و جهاددانشگاهی استان منعقد شد و این دوره های آموزشی نیز در راستای این تفاهم نامه همکاری برگزار می شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خاطرنشان کرد: دوره های آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و مهارت های عمومی زندگی جمعاً به مدت 80 ساعت برای 600 نفر از پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی در سالجاری برگزار می شود.

رهایی تصریح کرد: طبق تفاهم نامه منعقد شده، دوره آموزشی مهارت های عمومی اشتغال به مدت 48 ساعت نظری و عملی، و مهارت های عمومی زندگی به مدت 32 ساعت نظری و عملی، جمعاً به مدت 80 ساعت برگزار خواهد شد و در مرحله اول، 300 نفر از سربازان وظیفه مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان در این دو دوره آموزشی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: دوره های آموزشی موضوع قرارداد، مطابق تقویم آموزشی در پادگان های استان و مراکز آموزش نظامی که توسط نیروهای مسلح اعلام می شود برگزار خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین اظهار داشت: جهاددانشگاهی در برگزاری دوره های آموزشی مهارتی و مهارت افزایی و همچنین اشتغال با سازمان ها و ارگان های مختلف همکاری داشته و دارد که از جمله آنها می توان به دوره های آموزشی دستیار کنار دندانپزشک، تکنیسین داروخانه، دوره های آموزشی کمک پرستار و بهیار و... اشاره کرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سرباز سربازی مهارت افزایی


نظر شما :