مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان:

جهاددانشگاهی بازوی علمی، نخبه پروری و دانش نظام است/ جهاددانشگاهی همراه همیشگی دولت

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۹ کد : ۱۹۱۲۴ آموزشی عمومی تاپ خبر
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با برشمردن فعالیت های مختلف جهاددانشگاهی، از این نهاد انقلابی به عنوان یکی از مراکز مهم علمی، فرهنگی و اطلاع رسانی در کشور نام برد.
جهاددانشگاهی بازوی علمی، نخبه پروری و دانش نظام است/ جهاددانشگاهی همراه همیشگی دولت

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، ایرج کارخائی در جلسه امضا و تبادل تفاهم نامه بین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: با عنایت به توجه ویژه مقام معظم رهبری به این نهاد انقلابی، جهاددانشگاهی بازوی علمی، نخبه پروری و دانش نظام است و هر زمان در این عرصه نیاز به کمک و کار جهادی داشتیم، اشاره ی مقام معظم رهبری به سمت جهاددانشگاهی بوده است، این نشان دهنده ی توانمندی و کارائی این نهاد در عزصه علم و دانش در کشور است.

وی افزود: همراهی با سیاست ها و برنامه های دولت یکی از خصوصیات مهم و برجسته ی جهاددانشگاهی است که در عرصه ملی و همچنین در استان سمنان نیز به خوبی مشهود است، جهاددانشگاهی همیشه در کنار دستگاه های اجرایی بوده و این موضوع در استان سمنان بسیار ملموس است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان همچنین گفت: پدافند غیرعامل یک راهبرد ایفادی و اثرگذار در کشور است، یک عرصه ی تخصصی است، از این لحاظ ارتباط ما با مراکز علمی اثرگذار در کشور مانند جهاددانشگاهی خیلی مهم است.

کارخائی اهداف اصلی پدافند غیرعامل را در سه محور شناخت دارایی ها، شناخت تهدیدات و تأثیر تهدیدات بر دارائی های کشور عنوان کرد و افزود: در این حوزه ما نیاز مُبرم و محتاج کمک مراکز مهم علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین فرهنگی و اطلاع رسانی مانند جهاددانشگاهی که مورد اعتماد نظام و دولت است، هستیم.

وی تصریح کرد: ما برای تقویت این باور که پدافند غیرعامل چقدر برای از بین بردن و خنثی کردن تهدیدات تأثیرگذار و نقش آفرینی می کند، نیازمند ترویج گفتمان پدافند غیرعامل هستیم، و برای این منظور و تقویت بنیه علمی پدافند غیرعامل در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اطلاع رسانی با کمک جهاددانشگاهی، دست یاری و کمک به این نهاد انقلابی خواهیم داشت.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی پدافند غیرعامل تفاهم نامه همکاری


نظر شما :