برگزاری آنلاین امتحانات مراکز علمی کاربردی استان سمنان از طریق سامانه آزمون جهاددانشگاهی

۱۶ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۱ کد : ۱۹۷۹۸ آموزشی عمومی تاپ خبر
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان از برگزاری امتحانات تمام دروس نظری مراکز علمی کاربردی استان به صورت غیرحضوری و آنلاین خبر داد.
برگزاری آنلاین امتحانات مراکز علمی کاربردی استان سمنان از طریق سامانه آزمون جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، محمد تقی قربانیان با اشاره به برگزاری  کلاسهای مجازی و حضوری مراکز علمی کاربردی استان سمنان با حفظ پروتکل های بهداشت، گفت: برای برگزاری امتحانات نیز طبق دستور العمل ارسالی از سوی ستاد دانشگاه دو نوع روش در برگزاری امتحانات پیش رو است.

وی افزود: طبق این دستورالعمل، امتحانات دروس نظری و عملی به دو روش شامل، روش حضوری با اخذ مجوز از ستاد کرونای استان و رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین روش غیر حضوری و برگزاری امتحانات به صورت مجازی و با استفاده از سامانه ی معرفی شده برگزار می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان گفت: برگزاری آزمون های نظری در کلیه مراکز علمی کاربردی استان به صورت غیر حضوری پیشنهاد می شود و با توجه به سابقه خوب جهاددانشگاهی استان سمنان در برگزاری دوره های آموزشی آنلاین در زمان شیوع کرونا، پیشنهاد شد مراکز علمی کاربردی استان از سامانه جهاد دانشگاهی استفاده کنند.

قربانیان اظهار داشت: آزمون دروس عملی و بخش عملی دروس نظری نیز به صورت حضوری و با حفظ دستور العمل های بهداشتی و رعایت فاصله گزاری برگزار می شود.

وی ادامه داد: دستورالعمل و راهنمای برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 دانشگاه جامع علمی کاربردی، از سوی معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به روسا و سرپرستان واحدهای استانی این دانشگاه ابلاغ شده است، این دستورالعمل در خصوص تفویض اختیار نحوه برگزاری امتحانات برای دروس نظری و بخش نظری دروس نظری – عملی نسبت به شرایط شهر و مرکز هر استان و نظر به شیوع مجدد ویروس کرونا در برخی از مناطق کشور می باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان تأکید کرد: رعایت حداقل واحدهای انتخابی دانشجویان، مرخصی و سنوات تحصیلی، پوشش کامل سرفصل دروس، اولویت برگزاری حضوری امتحانات، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، الزام تهیه و استفاده از تجهیزات فردی برای کارکنان و مراقبان، شرایط برگزاری محل آزمون و ... از جمله موارد قید شده در این دستورالعمل می باشد.

قربانیان ضمن لزوم حفظ سلامتی دانشجویان و رعایت پروتکل های بهداشتی بر رعایت استاندارد های آموزشی و برگزاری امتحانات با حفظ اعتبار و سلامت، در تمام مراکز علمی کاربردی استان سمنان تاکید کرد.

کلید واژه ها: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی آزمون دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی


نظر شما :