رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان تشریح کرد:

ضرورت نیازسنجی منطقه ای جهت اثر بخشی اقدامات مهارت آموزی

۱۸ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۴ کد : ۱۹۹۳۴ آموزشی عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان بر ضرورت نیازسنجی منطقه ای و جغرافیایی در قالب یک طرح پژوهشی و مطالعاتی جهت شناسایی زمینه های اشتغال در نقاط مختلف کشور تأکید کرد.
ضرورت نیازسنجی منطقه ای جهت اثر بخشی اقدامات مهارت آموزی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حسن رهایی در همایش قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد نیروهای مسلح استان سمنان که با حضور سردار روشنی نماینده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح کشور در فرماندهی نیروی انتظامی استان سمنان برگزار شد، گفت: اثربخشی هر طرحی در کشور نیازمند یک طرح مطالعاتی، پژوهشی و نیازسنجی منطقه ای است، در حوزه آموزش نیز، علاوه بر نیازسنجی منطقه ای، تقویم  آموزشی باید تدوین و تهیه شود.

وی افزود: اگر در قالب یک طرح مطالعاتی و پژوهشی، نیازهای منطقه ای و جغرافیایی و زمینه های اشتغال در هر منطقه شناسایی و معرفی شود و مشخص کنیم که چه نوع مداخله گری باید انجام شود، اثر بخشی بسیار خوبی خواهد داشت، اثر بخشی مهارت آموزی کارکنان وظیفه و سربازان نیازمند یک طرح مطالعاتی و نیازسنجی منطقه ای است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان این ظرفیت آموزشی و پژوهشی در جهاددانشگاهی استان سمنان وجود دارد و جهاددانشگاهی در این راستا اعلام آمادگی می کند و از همه ظرفیت های موجود برای همکاری با قرارگاه مهارت آموزی ستاد نیروهای مسلح استان استفاده خواهیم کرد.

رهایی اظهار کرد: سال گذشته نیز در قالب تفاهم نامه همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و ستاد نیروهای مسلح استان در برگزاری دوره های مهارت آموزی و سرباز مهارت همکاری داشتیم و بیش از 214 سرباز وظیفه در استان سمنان دوره های آموزشی کارآفرینی و مهارت های زندگی  را گذراندند و گواهینامه معتبر کسب کردند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سرباز مهارت افزایی مهارت آموزی سربازمهارت


نظر شما :