/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی/

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان: اشاره ی مقام معظم رهبری در عرصه های علمی به سمت جهاددانشگاهی است

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۵ کد : ۲۰۸۶۲ عمومی تاپ خبر
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: اشاره ی همیشگی مقام معظم رهبری در عرصه های علمی کشور به سمت جهاددانشگاهی بوده است و این نشان دهنده ی توانمندی و کارائی این نهاد در عرصه علم و دانش در کشور است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان: اشاره ی مقام معظم رهبری در عرصه های علمی به سمت جهاددانشگاهی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، ایرج کارخائی به مناسبت فرارسیدن 16 مرداد، سالروز تأسیس جهاددانشگاهی با برشمردن فعالیت های مختلف جهاددانشگاهی، از این نهاد انقلابی به عنوان یکی از مراکز مهم علمی، فرهنگی و اطلاع رسانی در کشور نام برد.

وی افزود: با عنایت به توجه ویژه مقام معظم رهبری به این نهاد انقلابی، جهاددانشگاهی بازوی علمی، نخبه پروری و دانش نظام است و هر زمان در این عرصه نیاز به نهاد قوی و مطمئن بود و کشور نیازمند کمک و کار جهادی بود، اشاره ی مقام معظم رهبری به سمت جهاددانشگاهی بوده است، این نشان دهنده ی توانمندی و کارائی این نهاد در عرصه علم و دانش در کشور است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان خاطرنشان کرد: همراهی با سیاست ها و برنامه های دولت یکی از خصوصیات مهم و برجسته ی جهاددانشگاهی است که در عرصه ملی و همچنین در استان سمنان نیز به خوبی مشهود است، جهاددانشگاهی همیشه در کنار دستگاه های اجرایی بوده و این موضوع در استان سمنان بسیار ملموس است.

کارخائی همچنین گفت: پدافند غیرعامل یک راهبرد ایفادی و اثرگذار در کشور است، یک عرصه ی تخصصی است، از این لحاظ ارتباط ما با مراکز علمی اثرگذار در کشور مانند جهاددانشگاهی خیلی مهم است.

وی اهداف اصلی پدافند غیرعامل را در سه محور شناخت دارایی ها، شناخت تهدیدات و تأثیر تهدیدات بر دارائی های کشور عنوان کرد و افزود: در این حوزه ما نیاز مُبرم و محتاج کمک مراکز مهم علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین فرهنگی و اطلاع رسانی مانند جهاددانشگاهی که مورد اعتماد نظام و دولت است، هستیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان تصریح کرد: ما برای تقویت این باور که پدافند غیرعامل چقدر برای از بین بردن و خنثی کردن تهدیدات تأثیرگذار و نقش آفرینی می کند، نیازمند ترویج گفتمان پدافند غیرعامل هستیم، و برای این منظور و تقویت بنیه علمی پدافند غیرعامل در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اطلاع رسانی با کمک جهاددانشگاهی، دست یاری و کمک به این نهاد انقلابی خواهیم داشت.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سالروز تأسیس جهاددانشگاهی چهلمین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی


نظر شما :