/ ۴۰سال خودباوری با جهاددانشگاهی/

نماینده دامغان مطرح کرد: آغاز جهش علمی در کشور با تأسیس جهاددانشگاهی/ جهاددانشگاهی، گمنام، مردمی و علمی

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۲ کد : ۲۱۰۵۶ عمومی تاپ خبر
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی بعد از انقلاب با فرمان حضرت امام خمینی(ره) و با هدف جهش علمی در کشور تأسیس و راه اندازی شد.
نماینده دامغان مطرح کرد: آغاز جهش علمی در کشور با تأسیس جهاددانشگاهی/ جهاددانشگاهی، گمنام، مردمی و علمی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی اکبر علیزاده در آستانه فرارسیدن 16 مرداد، چهلمین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی، این نهاد انقلابی را مجموعه ای گمنام و با دو ویژگی مهم مردمی بودن و علمی بودن معرفی کرد و گفت: تعیین حکومت و دولتی یا معیارهای مردم سالاری یکی از تصمیمات مهم امام خمینی(ره) بعد از انقلاب اسلامی بود، ایشان می خواستند دولتی هم که تشکیل می دهند، دولتی باشد که پایه های اصلی آن مردم باشند و کارها توسط خود مردم و برای مردم انجام شود.

وی ادامه داد: با همین هدف امام(ره) در بحث دفاع، بسیج را مطرح کردند، در بحث رسیدگی به محرومان بنیاد مستضعفین، کمیته امداد، و... در بحث رسیدگی به آبادانی کشور، جهادسازندگی و در بحث جهش علمی کشور نیز جهاددانشگاهی را مطرح کردند.

نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم افزود: جهاددانشگاهی که بر دو پایه اصلی و مهم مردمی بودن و علمی بودن شکل گرفته است، به حمدالله در این سالهای پس از انقلاب ثمرات بسیار بسیار با عظمتی را برای انقلاب اسلامی داشته است، دلسوزان انقلاب باید این نهاد انقلابی را پر و بال و گسترش بدهند.

علیزاده اظهار داشت: بسیاری از پروژه های علمی، تحقیقاتی کشور که نیاز اصلی و حیاتی کشور در زمان تحریم ها است، توسط محققین و پژوهشگران جهاددانشگاهی انجام شد، تمام این تلاش ها بی سر و صدا ولی پرکاربرد و مؤثر انجام شد و برکات آن را امروز مردم ما می بینند بدون آنکه بدانند این دستاوردها حاصل تلاش جهادگران مجموعه جهادانشگاهی است، لذا لازم است این مجموعه گمنام با دستاوردهای بزرگ علمی و پژوهشی بیشتر معرفی شود.

وی همچنین اذعان داشت: با همه کم مهری ها و بی توجهی هایی که بر سر جهاددانشگاهی آمد، اما با تلاش جهادگران جهاددانشگاهی، موفقیت های بسیار بزرگی به حمدالله نصیب جهموری اسلامی شد، ما امروز یکی از کشورهای مطرح علمی دنیا هستیم، از رتبه 16 به رتبه 15 جهان صعود کردیم، در منطقه نیز به لحاظ علمی در سطح اول هستیم و در بعضی رشته های علمی، جزء سران قله ی علم در دنیا هستیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نمونه بارز آن در بحث رویان و سلول های بنیادی، که یکی از سطح های عالی جهان است، در بحث نانو تکنولوژی، صنایع دفاعی، نفت، صنایع ژنتیک و کشاورزی و... به حمدالله پیشرفت هایی داشتیم، در چرخه سوخت هسته ای که ابر قدرت ها اجازه نمی دهند کسی به این علم دست پیدا کند، ما جزء کشورهای صاحب این صنعت و علم هستیم، اینها از برکات وجود نهادهای علمی موفق کشور ما است که یکی از آنها در مجموعه جهاددانشگاهی متبلور است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی چهلمین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی سالروز تأسیس جهاددانشگاهی تأسیس جهاددانشگاهی نماینده مجلس نماینده دامغان مجلس شورای اسلامی


نظر شما :