/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی/

فرمانده سپاه استان سمنان: ظرفیت های جهاددانشگاهی به شایستگی استفاده نشده است

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱ کد : ۲۱۴۶۲ عمومی تاپ خبر
فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با بیان اینکه جهاددانشگاهی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است گفت: با وجود موفقیت‌های خیرکننده جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی، آموزشی و... هنوز هم آن‌گونه که شایسته است از ظرفیت این نهاد انقلابی استفاده نشده است.
فرمانده سپاه استان سمنان: ظرفیت های جهاددانشگاهی به شایستگی استفاده نشده است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سردار حمید دامغانی در بازدید از جهاددانشگاهی استان سمنان و نشست با رئیس و معاونین این نهاد، با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب اعتماد زیادی به جهاددانشگاهی دارند افزود: تجلی این اعتماد بالا را در تعبیرهایی که معظم‌له درباره جهاددانشگاهی دارند به روشنی دیده می‌شود، این که رهبری معظم انقلاب می فرمایند بنده به جهاددانشگاهی اعتقاد راسخ دارم بیانگر جایگاه ویژه و بلند این نهاد انقلابی است.

وی از جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی برآمده از انقلاب نام برد و اظهار کرد: همه نهادهای مولود انقلاب و از جمله بسیج، جهاددانشگاهی، کمیته امداد، سپاه انقلاب اسلامی و...،همگی نهادهای متفاوت و موثری هستند که منشاء خدمات شایانی در این چهار دهه در بخش‌های مختلف بودند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان از سپاه و جهاددانشگاهی به عنوان دو نهاد برآمده از انقلاب نام برد و افزود: باید با پر کردن خلاء هم‌افزایی بین این دو نهاد انقلابی، زمینه های همکاری بیشتری بیناین دو مولود انقلاب اسلامی به وجود آید چرا که خیلی از دغدغه‌های هر دو نهاد مشترک است

سردار دامغانی با بیان اینکه جهاد بار معنایی خاصی داشته و به تعبیری نوعی تقابل با دشمن در آن مستتر است ادامه داد: در جهاد، وجود مانع بر سر راه، معنایی ندارد چرا که یک جهادگر به هر طریق ممکن می‌کوشد که از هر مانعی عبور کند.

وی با بیان اینکه نهادهایی که در ابتدای انقلاب در کشورمان شکل گرفتند براساس یک نیاز شکل گرفتند ادامه داد: این نهادسازی‌ها مختص انقلاب اسلامی است و معمولا نمونه خارجی ندارند همچنانکه شما در هیچ کشوری نهادی مثل بسیج، کمیته امداد، جهاددانشگاهی، سپاه و...نمی‌بینید و به عبارتی عمده این نهادها منحصر به انقلاب اسلامی هستند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با بیان اینکه نهادهای برآمده از انقلاب رسالت‌های خود را در این چهل سال به خوبی انجام دادند افزود: این نهادهای مولود انقلاب در بسیاری از حوزه‌ها، جلوتر از دیگر دستگاه‌ها هستند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست از آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری با سپاه استان در بخش‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و رسانه‌ای خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی استان آمادگی دارد در بخش‌های مختلف کمک‌کار سپاه استان باشد.

حسن رهایی از روحیه جهادی و مولود انقلاب بودن به عنوان ویژگی مشترک دو نهاد سپاه پاسداران و جهاددانشگاهی نام برد و افزود: نهادهای برآمده از انقلاب در ارتباط و تعامل بیشتر با هم می‌توانند منشاء خدمات شایانی باشند.

وی از نگاه مهرورزانه مقام معظم رهبری به عنوان سرمایه بزرگ جهاددانشگاهی نام برد و خاطرنشان کرد: دستاوردهای بزرگ جهاددانشگاهی در حوزه‌های علمی، پژوهشی نتیجه و مرهون عنایت ویژه معظم‌له به این نهاد انقلابی است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه هایمقام معظم رهبری در چند سال اخیر نام برد و گفت: درون‌زا بودن و نگرش به بیرون مهمترین ویژگی این نوع از اقتصاد مقاومتی است. انتظار می‌رود که دستگاه‌ها در برون‌سپاری طرح‌های آموزشی و پژوهشی خود این دو مولفه مهم را مدنظر داشته و حتی‌الامکان از خروج طرح‌ها از استان اجتناب کنند.

رهایی از آنچه عدم اعتماد به ظرفیت‌های درون استانی می‌خواند به عنوان یک نقیصه یاد کرد و افزود: انتظار می‌رود که این گونه طرح‌ها را در شرایط برابر واگذاری کنند.

وی از آمادگی جهاددانشگاهی استان برای اجرای طرح‌های آموزشی و پژوهشی خبر داد و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی استان در سه حوزه فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اقدامات زیادی انجام داده است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سپاه سالروز تأسیس جهاددانشگاهی چهلمین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی


نظر شما :