/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی/

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه: جهاددانشگاهی کشور را به استقلال علمی رسانده است

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۶ کد : ۲۱۴۷۴ عمومی تاپ خبر
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با بیان اینکه کار و فعالیت جهادی در هر عرصه ای به استقلال و خودباوری ختم می شود گفت: جهاددانشگاهی با کار و فعالیت جهادی در عرصه علم، کشور را به استقلال علمی در برخی حوزه ها رسانده است.
نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه: جهاددانشگاهی کشور را به استقلال علمی رسانده است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، عباس گلرو در آستانه فرارسیدن 16 مرداد، چهلمین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی بعد از انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر شعار استقلال و خودباوری در عرصه علم و فناوری شکل گرفت، کشور ما بعد از انقلاب اسلامی با وجود مراکز مهم علمی، پژوهشی و تحقیقاتی مانند جهاددانشگاهی در عرصه علم و فناوری رشد یافت.

وی افزود: به حمدالله و با جهاد علمی که بعد از انقلاب آغاز شد، و به اعتراف بسیاری از مراکز علمی معتبر دنیا، کشور ما در تولید علم در دنیا صاحب رتبه و جایگاه بالایی است، و این نتیجه همان شعار استقلال، خودباوری و خود اتکایی است.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با بیان اینکه جهاددانشگاهی یکی از ده ها و صده ها و شاید هزاران نبوغ ایرانی در تولید علم در دنیا است، خاطرنشان کرد: نبوغ ایرانی در هر جا و هر جایگاهی که بوده است، خودش را نشان داده است و تمام دنیا پی به جایگاه نبوغ ایرانی در علم برده اند، در حالی که امروز در جایگاه علمی دنیا صاحب رتبه 15 و در منطقه اول هستیم.

گلرو اذعان داشت: در کل کشور ما یک کشور تولید کننده است و این متأسفانه در شرایط تحریم به دست آمده است، تحریم ها باعث شده است که ما در برخی از جاها دچار آسیب جدی شویم، همانطور که در تولید علم رشد داشتیم در تولید فناوری رشد کندی داشتیم، مجموعه های موفقی مانند جهاددانشگاهی در دوران تحریم و عبور از این شرایط بسیار می توانند به کشور کمک کنند.

جهاددانشگاهی نقش خود را در کیفی سازی تولید ایفا کند

وی اضافه کرد: ما در تولید علم در منطقه سرآمد هستیم و چیزی از کشورهای بزرگ دنیا کم نداریم، نقش جهاددانشگاهی در رسیدن به این جایگاه نیز، بسیار مهم و تأثیرگذار بوده است، در بحث سلول های بنیادین، رویان و... که با همت و تلاش جهادگرانی چون مرحوم کاظمی آشتیانی به دست آمده است و به فرموده مقام معظم رهبری اهمیت آن، کمتر از دانش و علم سوخت هسته ای نیست.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه تصریح کرد: ما امروز در بحث تولید علم جایگاه خوبی داریم، اما در بحث کیفیت تولید مراکز بزرگ علمی، پژوهشی و تحقیقاتی کشور باید بیشتر نقش آفرینی کنند، جهاددانشگاهی نیز نقش خود را در کیفی سازی تولیدات کشور ایفا کند تا انشاءالله در این بخش نیز به استقلال و پیشرفت خوبی دست پیدا کنیم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سالروز تأسیس جهاددانشگاهی چهلمین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی نماینده سمنان نماینده مجلس


نظر شما :