برگزاری دوره دانشجو معلم قرآن کریم در استان سمنان

۱۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۵ کد : ۲۵۳۴۳ عمومی تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری دوره ی دانشجو معلم قرآن کریم در این استان خبر داد.
برگزاری دوره دانشجو معلم قرآن کریم در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمد علی شاهمیری گفت: معاونت توسعه و ترویج سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با اعتقاد به ضرورت افزایش فرهنگ قرآن آموزی در بین دانشجویان سراسر کشور و در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی دوره دانشجو معلم قرآن کریم را زیر نظر سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می کند.

وی ادامه داد: این دوره با محوریت تلاش در جهت توسعه کمی و کیفی آموزش‌های قرآن‌کریم در بخش آموزش‌های عمومی تربیت مربی آموزش قرآن کریم در کشور اجرا می شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور، گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان، گسترش و توسعه فرهنگ قرآنی در میان دانشجویان، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در بخش‌های مختلف قرآنی از جمله اهداف کلی برگزاری این دوره است.

شاهمیری اضافه کرد: فراهم کردن فضایی برای فعالیت دانشجویان علاقه‌مند قرآنی برای فعالیت‌های قرآنی، استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی در کشور، ایجاد حرکتی پویا و رو‌به ‌رشد جهت ارتقای فرهنگ قرآنی کشور و همچنین حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های قرآنی دانشجویان در سراسر کشور نیز از سایر اهداف دوره دانشجو معلم قرآن کریم است.

وی همچنین آشنایی با مهارتهای تدریس، آشنایی با احکام قرآن و عترت و آشنایی با مفاهیم و واژه های قرآنی را از جمله اهداف جزیی این دوره عنوان کرد و گفت: از جمله اهداف رفتاری این دوره نیز این است که دانشجو بتواند کلاس درس را مدیریت کند، بتواند راهبردهای تدریس را در کلاس درس بکار بندد و آموزه ها و احکام موجود در آیات قرآن را تشخیص دهد و از همه مهمتر بتواند اخلاق قرآنی را در حین تدریس و کلاسداری خود به کار بندد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان افزود: کلیه دانشجویان علاقمند ترجیحاً دانشجویان دوره کارشناسی ترم اول تا چهارم، کارشناسی ارشد ترم اول و دکتری ترم اول و رنج سنی 18-35 سال و حداقل مسلط به تجوید مقدماتی قرآن و آشنایی مقدماتی با آموزش مفاهیم قرآن کریم می توانند تا 30 آذر با مراجعه به سایت http://daneshjo.isqa.ir و یا تماس با شماره تلفن 33337276 معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

کلید واژه ها: دانشجو دانشجویان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :