معاون اقتصادی استاندار سمنان تأکید کرد:

فعالیت های جهاددانشگاهی در جنگ اقتصادی بسیار کارآمد است

۱۸ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۴ کد : ۲۵۴۴۰ آموزشی عمومی تاپ خبر تجاری سازی فناوری و اشتغال
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به فعالیت های مختلف جهاددانشگاهی و ارائه خدمات مطلوب به جامعه گفت: فعالیت های جهاددانشگاهی در شرایط جنگ اقتصادی بسیار کارآمد و مؤثر بوده است.
فعالیت های جهاددانشگاهی در جنگ اقتصادی بسیار کارآمد است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علیرضا شریفی نژاد در نشست با رئیس و معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان افزود: جهاددانشگاهی به عنوان یکی از نهادهایی که همیشه بازوی توانمند نظام و دولت در شرایط حساس بوده است، با مجموعه ای از فعالیت های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در شرایط جنگ اقتصادی نقش بسیار تأثیرگذاری داشته است.

وی ادامه داد: بحث فرهنگ سازی و فعالیت های فرهنگی در این شرایط جنگ اقتصادی بسیار خاص است، همچنین فعالیت های پژوهشی و آموزشی ویژه ای نیز باید در این شرایط انجام شود که در هر سه حوزه، می توانیم از ظرفیت و توانمندی جهاددانشگاهی برای عبور از این شرایط بهره بگیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان تصریح کرد: باید تلاش کنیم از منابع و ظرفیت های موجود در استان، نهایت استفاده را ببریم، تا برآیند همه ی اینها، باید شاهد ثبات اقتصادی در استان باشیم.

شریفی نژاد اضافه کرد: استان سمنان در حال حاضر پایین ترین نرخ تورم سالانه و ماهانه و پایین ترین نرخ بیکاری را در کشور دارد و تقریباً نسبت به سایر استان های همجوار از وضعیت باثبات تری برخوردار است.

وی همچنین گفت: در حوزه اپلیکیشن های بازار و توسعه بازار مجازی، فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی، افکار سنجی، نظر سنجی و همچنین فعالیت های فرهنگی و رسانه ای از ظرفیت های جهاددانشگاهی برای کمک به شرایط اقتصادی استان استفاده خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به عنوان مدلی کارآمد و موفق است.

شریفی نزاد با بیان اینکه فعالیت جهاددانشگاهی در اجرای این طرح بسیار مطلوب و اثرگذار بوده است، ادامه داد: انشاءالله با تلاش و همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی استان، سهمیه استان سمنان افزایش پیدا کند تا افراد بیشتری در استان که در بخش مشاغل خانگی فعالیت می کنند بتوانند در این طرح مورد حمایت و پوشش قرار گیرند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست گفت: مجموعه فعالیت های جهاددانشگاهی با نیروهای جوان، متخصص و کارآمد در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی می توانند در شرایط اقتصادی استان نقش مؤثر و مطلوبی داشته باشند.

حسن رهایی افزود: دو مرکز نوآوری اپلیکیشن های تلفن همراه در حوزه آموزشی، مرکز خدمات تخصصی مستندسازی و چندرسانه ای در حوزه فرهنگی و همچنین مرکز افکار سنجی، نیاز سنجی و طرح های پژوهشی مختلف از جمله شاخص ترین فعالیت های جهاددانشگاهی استان سمنان است.

وی همچنین با اشاره به طرح های مختلف در حوزه اقتصادی و اشتغال گفت: برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی، دوره های آموزش تخصصی در حوزه اشتغال شامل تکنیسین دندانپزشک، دستیار داروخانه، کمک پرستاری و... و همچنین همکاری در اجرای طرح های ملی توسعه مشاغل خانگی و مشاغل زنان سرپرست خانوار از جمله مهمترین فعالیت های جهاددانشگاهی در بخش اشتغال بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین از طرح نوین مشاغل خانگی، فرصتی برای کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی خانواده های استان سمنان نام برد و گفت: در دورانی که کشور تحت ظالمانه ترین و سخت ترین تحریم هاست، و از طرفی بیماری کرونا نیز شرایط  راسخت تر کرده است مشاغل خانگی می تواند در سال جهش تولید بهترین راهکار برای توسعه اشتغال و اقتصاد عموم مردم وجامعه باشد.

رهایی افزود: در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی که به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسط جهاددانشگاهی و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی و کارآفرینان اجرامی شود، با انجام مطالعات ملی و بین المللی در خصوص مشاغل خانگی و آسیب شناسی طرحهای گذشته در این خصوص مدلی نوین طراحی شده است.

وی ادامه داد: این طرح که در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی معاون استاندار استانداری سمنان


نظر شما :