نائب رئیس مجلس در بازدید از پروژه رویان جهاددانشگاهی استان سمنان:

جهاددانشگاهی نهادی پیشرو/ ضرورت حمایت از نهادهای توسعه ای برای پیشرفت علمی کشور

۲۷ آذر ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۸ کد : ۲۵۸۹۵ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که با دعوت و هماهنگی از سوی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه جهت بازدید از برخی پروژه های علمی و پزشکی به سمنان سفر کرده بود، از پروژه رویان جهاددانشگاهی استان سمنان در شهرستان مهدیشهر نیز بازدید کرد.
جهاددانشگاهی نهادی پیشرو/ ضرورت حمایت از نهادهای توسعه ای برای پیشرفت علمی کشور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در این بازدید که معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه، فرماندار مهدیشهر و جمعی از مسوولین استان حضور داشتند از جهاددانشگاهی به عنوان نهادی پیشرو و پیشتاز در کشور نام برد.

وی افزود: جهاددانشگاهی در همه زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و حتی فرهنگی در کشور پیشرو و پیشتاز بوده است و انشاءالله خواهد بود و دستاوردهای بسیار خوبی برای کشور داشته است.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی همچنین بر ضرورت حمایت از این نهاد موفق علمی در کشور تدکید کرد و گفت: در جهت توسعه و پیشرفت علمی کشور لازم است از ظرفیت های نهادهای توسعه ای مانند جهاددانشگاهی بیش از پیش استفاده شود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در بازدید امروز از برخی پروژه های علمی و پزشکی در شهرستان های سمنان و مهدیشهر، از پروژه مهم و تأثیرگذار رویان جهاددانشگاهی در استان سمنان نیز بازدید شد و روند احداث این پروژه بسیار خوب است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت های ملی و استانی پروژه رویان جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان یکی از مراکز تخصصی علمی در کشور راه اندازی شود و در این راستا حمایت های لازم نیز انجام می شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه فاز اول پروژه رویان جهاددانشگاهی استان در شهرستان مهدیشهر نزدیک به 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: برای تکمیل و تجهیز فاز اول این پروژه 37 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حسن رهایی افزود: پروژه رویان جهاددانشگاهی استان سمنان از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان است که در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه فعالیت این پروژه در قالب تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی کشور و استانداری سمنان شکل گرفته است، گفت: در حال حاضر برای تجهیز ساختمان ها و افتتاح فاز اول پروژه رویان در شهرستان مهدیشهر نزدیک به 37 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان رویان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی مجلس شورای اسلامی نماینده مجلس


نظر شما :