معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

۵۶۰ سرباز جدید از دوره های آموزش مهارتی بهره مند می شوند

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۴ کد : ۲۷۶۱۷ آموزشی عمومی تاپ خبر
معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری ۴ دوره آموزش مهارتی ویژه ۵۶۰ نفر از سربازان و کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان سمنان خبر داد.
۵۶۰ سرباز جدید از دوره های آموزش مهارتی بهره مند می شوند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد گفت: در همین راستا و اجرای طرح ملی سرباز مهارت و به منظور همکاری و ایفای نقش در فرآیند و برنامه های طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و حمایت و پرورش جوانان کشور و آموزش مهارتهای عمومی و اجتماعی به کارکنان وظیفه ، تفاهم نامه همکاری بین قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به شماره منعقد شده است.

وی افزود: 4 دوره آموزشی در دوران شیوع کرونا با مدت زمان اجرایی 48 ساعت در مراکز آموزشی بصورت غیر حضوری و حضوری (8ساعت حضوری بصورت عملی برای مهارت آشنائی با مهارتهای عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی ) در نظر گرفته شده که توسط جهاددانشگاهی اجرا می شود.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: دوره های آموزشی شامل آشنایی با مهارت های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی ویژه کارکنان وظیفه لیسانس و به بالا و فوق دیپلم و به پایین به مدت 24 ساعت، آشنایی با مهارت های زندگی به مدت 12 ساعت، آشنایی مقدماتی با مبانی حقوق و سواد مالی به مدت 8 ساعت و آشنایی مقدماتی با سواد رسانه در فضای مجازی به مدت 4 ساعت ویژه سربازان و کارکنان وظیفه کلیه سطوح تحصیلی به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود.

منصفی راد اضافه کرد: آموزش مهارت آمادگی در برابر مخاطرات نیز به مدت 8 ساعت علاوه بر 48 ساعت فوق برای سربازان و کارکنان وظیفه انجام می شود.

وی اظهار داشت: در این طرح جزواتی تدوین شده در اختیار مراکز قرار خواهد گرفت ، که کارکنان وظیفه می بایست درطی 15روز در طول مدت زمان آموزش رزم مقدماتی در مراکز مطالعه نمایند، و پس از آن طی مدت هشت ساعت بصورت کلاس حضوری با مبحث آشنائی با مهارتهای عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی آشنا شده و در آن اقدام به رفع اشکالات و جواب سوالات خود بپردازند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان تأکید کرد: در پایان دوره آموزشی آزمون پایان دوره از شرکت کنندگان انجام می شود که در صورتی قبولی گواهی نامه پایان دوره را دریافت می نمایند، ظرفیت تعداد سرباز اختصاص داده شده به استان اسمنان در این طرح 560 نفر است.

کلید واژه ها: وظیفه کارکنان وظیفه مهارت دوره آموزشی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سرباز سربازمهارت


نظر شما :