رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان:

رشد علمی کشور مرهون دمیدن روح "ما می توانیم" انقلاب در جامعه است

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۰ کد : ۲۷۸۹۴ عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه دستاوردهای شاخص علمی پس از انقلاب اسلامی در ایران مرهون دمیدن روح "ما می توانیم" انقلاب در جامعه است، گفت: دستاوردهای جهاددانشگاهی نیز مرهون روحیه خودباوری و خوداتکایی در جوانان است
رشد علمی کشور مرهون دمیدن روح "ما می توانیم" انقلاب در جامعه است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حسن  رهایی شب گذشته در گفتگوی خبری ویژه «فجر۴۲» از سیمای مرکز سمنان با اشاره به دستاوردهای خیره کننده علمی و فناورانه کشور، گفت: برای ارزیابی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باید بازه زمانی سال 57 سال پیروزی انقلاب تاکنون را در نظر گرفت.

وی افزود: در مقایسه قبل و بعد از انقلاب، دستاوردهای علمی و فناوری کشور بعد از انقلاب اصلاً قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست و این دستاوردهای شگرف مرهون دمیدن روح "ما می توانیم" انقلاب درجامعه بود، ودلیل رکود علمی قبل انقلاب نیز بزرگ نمایی غرب و القا ناتوانی در بین جامعه بوده است .

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان از این نهاد به عنوان یک نهاد توسعه ای که بعد از انقلاب شکل گرفت نام برد و گفت: جهاددانشگاهی با تکیه به شعار «ما می توانیم» توانست تحولات بنیادین و اثربخشی را در حوزه های مختلف کشور به وجود بیاورد، دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف در کشور مرهون روحیه خودباوری و خوداتکایی در جوانان این کشور است که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت.

رهایی همچنین یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های جهاد دانشگاهی را دست یابی به دانش سلول‌های بنیادی عنوان کرد و افزود: کسب دانش در این حوزه از سلامت توسط جوانان انقلابی جهاددانشگاهی که مرحوم کاظمی آشتیانی، مؤسس و بنیانگذار پژوهشگاه رویان در کشور بود، تحول شگرف در حوزه سلامت کشور ایجاد کرد و امروز ایران اسلامی در بین معدود کشورهای صاحب این دانش قرار دارد.

وی اظهار داشت: با تکیه به همان روحیه خودباوری و خود اتکایی در بین جوانان، به لحاظ رشد علمی و دستیابی به دانش و تولید علم، امروز در منطقه جزء 2 یا 3 کشور برتر و در عرصه بین المللی نیز جزء 20 کشور برتر دنیا هستیم.

رهایی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی استان سمنان نیز که از سال 1365 تأسیس شد، رویکردهای مختلف فرهنگی، پژوهشی و آموزشی داشته است و توانسته است تحولات خوبی در استان ایجاد کند، در حال حاضر نیز برنامه ها و طرح های مختلفی در دست اجرا داریم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروز بیکاری و عدم اشتغال یکی از دغدغه های مهم مسوولین و مردم کشور است، جهاددانشگاهی با اجرا و مدلینگ نمودن طرح های مختلفی که در حوزه اشتغال در دنیا وجود دارد، طرح های نوین اشتغالزایی را اجرا می کند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه تأکید کرد: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان که با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حال اجرا است و بالغ بر یک هزار و 300 نفر در این طرح تحت پوشش قرار می گیرند، و همچنین طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، برگزاری دوره های آموزشی اشتغالزایی و کارآفرینی، طرح سرباز مهارت و... از مهمترین فعالیت های جهاددانشگاهی در این حوزه است.

رهایی با اشاره به برخی از مهمترین طرح ها و پروژه های پژوهشی جهاددانشگاهی استان سمنان، گفت: نمایندگی خون بند ناف نوزادان در استان خدمات تخصصی، نوین و پیشتازی را ارائه می کند، در سال های گذشته بالغ بر 700 نمونه خون بند ناف نوزادان در استان ذخیره سازی شده است، ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف در کشور همانند سایر کشورهای دنیا که به این دانش دست پیدا کرده اند برای درمان بسیاری از بیماری ها انجام می شود.

وی تصریح کرد: ساخت شعبه پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی استان سمنان در شهرستان مهدیشهر نیز که از مصوبات سفر دولت است، از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و امیدواریم با حمایت های ویژه استانی و ملی روند ساخت این پروژه و تجهیز ساختمان ها و نهایتاً بهره برداری از این پروژه شاخص نیز صورت گیرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی استان استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان انقلاب سمنان دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی


نظر شما :