رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور:

۱۰ درصد از زوج های ایرانی نابارورند/ ۸۰ درصد نازایی ها درمان می شود

۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۱ کد : ۴۶۹۴ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور گفت: امروزه حدود ۱۰ درصد از زوج های ایرانی از مشکل ناباروری در یکی از طرفین رنج می برند.
۱۰ درصد از زوج های ایرانی نابارورند/ ۸۰ درصد نازایی ها درمان می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، عبدالحسین شاهوردی گفت: در حال حاضر بیش از 70 مرکز درمان ناباروری در کشور توسط مجموعه جهاددانشگاهی، وزارت بهداشت و درمان  و بخش خصوصی فعال است و در زمینه درمان ناباروری به مردم عزیز خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه حدود 10 درصد از زوج های ایرانی نابارور هستند، خاطرنشان کرد: با پیشرفت هایی که در علوم مربوط به نازایی و ناباروری توسط محققان، پژوهشگران و پزشکان داخلی به وجود آمده است، امروزه بیش از 70 تا 80 درصد از زوج های نابارور مشکل آنها حل شده است.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور با بیان اینکه خوشبختانه کشور ما جایگاه و موقعیت بسیار بالایی در حوزه درمان ناباروری پیدا کرده است تصریح کرد: بیش از 70 تا 80 درصد از این گروه نابارور، با تکنیک های مختلف و درمان هایی که با صلاحدید پزشکان مربوط صورت می گیرد، توانسته اند پاسخ بگیرند و مشکل ناباروری خود را حل کرده اند.

شاهوردی همچنین اظهار داشت: ناباروری یکی از موضوعات روز و مورد نیاز کشور است، خوشبختانه کشور ما به موقع به این مبحث ورود کرد و در حال حاضر هم به جایگاه خوبی دست یافته ایم. چراکه بیماران در سال ۱۳۶۰ مجبور بودند برای مداوا به خارج از کشور سفر کنند و در ایران فقط خدمات تخصصی ارائه می شد و جنبه تحقیقاتی نداشت.

وی اظهار داشت: امروزه پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور در زمینه ناباروری و سلول درمانی به توفیقات خوبی دست پیدا کرده است و در این زمینه موفقیت هایی خوبی حاصل شده است.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور با اشاره به آخرین فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در رویان، تصریح کرد: در زمینه سلول درمانی، کارهای تحقیقاتی در زمینه کارآزمایی بالینی شروع شده است که امیدواریم این تحقیقات به بار بنشیند.

کلید واژه ها: رویان رویان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان درمان ناباروری نازایی


نظر شما :