مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در استان سمنان آغاز شد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۳ کد : ۶۶۹۳ عمومی تاپ خبر فرهنگی
مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان سمنان آغاز شد.
مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در استان سمنان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در آیین افتتاح این مسابقات که با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه و جمعی از مسوولین، اساتید دانشگاه، اعضای هیئت علمی و دانشجویان برگزار شد، گفت: فلسفه وجودی این مسابقات، بسترسازی برای ایجاد گفت‌وگو در جامعه و خصوصاً جامعه دانشجویی است.

وی از گفت‌وگو به عنوان یک حلقه مفقوده در جامعه امروز نام برد و افزود: جامعه ما در همه ابعاد به گفت‌وگو بیشتر بین همه اقشار مختلف جامعه نیاز دارد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه گفت‌وگوی سازنده چارچوب خاص خود را دارد تصریح کرد: گفت‌وگوی همراه با استدلال و در چارچوب منطقی است که می‌تواند گره‌گشای برخی از مشکلات ما باشد و از این رو ما در جهاددانشگاهی به‌دنبال بسترسازی برای ایجاد این گفتمان در فضایی توأم با احترام متقابل هستیم.

رهایی از ایجاد گفت‌وگو و مناظره به عنوان بستری برای ایجاد شفافیت در جامعه نام برد و خاطرنشان کرد: در سایه گفت‌وگو است که شفافیت ایجاد می‌شود و شفافیت زمینه‌ساز ارتقاء اعتماد عمومی و بهبود سرمایه‌اجتماعی شده و در نهایت این اعتماد عمومی است که به افزایش مشارکت و هم‌گرایی در جامعه می‌انجامد.

وی خواستار توجه بیشتر به ایجاد فرهنگ گفت‌وگو شد و گفت: هرچه در سطوح مختلف به ایجاد گفت‌وگوی بیشتر کمک کنیم، مسائل و مشکلات کشور نیز سهل‌تر و آسان‌تر حل خواهد شد.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استان سمنان از گفت‌وگو به عنوان راهی برای کاستن از پیچیدگی‌ها و حل معضلات نام برد و افزود: رهبری معظم انقلاب سال‌ها است که بر برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و لزوم ایجاد فضای نقد در جامعه تاکید ویژه فرمودند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی الگوی مناظرات دانشجویی را ارائه داده است، گفت: خوشبختانه تاکنون هفت دوره این مسابقات در استان برگزار و امروز شاهد آغاز هشتمین دوره آن هستیم که به مدت سه روز در جهاددانشگاهی استان سمنان برگزار می شود، در این مسابقات دانشجویان از قبل برخی آموزش‌های لازم را می‌بینند تا گفت‌وگو در فضایی کاملا علمی و درست اتفاق بیفتد.

مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان سمنان با حضور 8 تیم از دانشگاه های سمنان، دانشگاه آزاد شاهرود، دانشگاه پیام نور سمنان،جهاددانشگاهی سمنان، مرکز علمی کاربردی غرب استیل و دانشکده فنی پسران و دانشکده فنی دختران سمنان به مدت سه روز در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار می شود،  در پایان تیم برتر به مسابقات منطقه ای که در نیمه دوم سال برگزار می شود اعزام می شود.

کلید واژه ها: مناظره مناظره دانشجویان مسابقات مناظره جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :