تقدیر رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۷ کد : ۶۶۹۴ عمومی تاپ خبر فرهنگی
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان از ابتکار جهاددانشگاهی در برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان ایران تقدیر کرد و آن را کاری بسیار ضروری و مهم برای کشور دانست.
تقدیر رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، احمد همتی در آیین افتتاح مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در جهاددانشگاهی سمنان گفت: راه رسیدن به راهکارهای اساسی برای حل مشکلات و معضلات کشور ایجاد گفت‌وگو و مناظره بین همه افراد جامعه و سلایق مختلف است.

وی با تقدیر از برگزاری این مسابقات اظهار کرد: ضروری‌ترین نیاز امروز کشور همین بحث‌های فرهنگی و بسترسازی برای ایجاد گفت‌وگوی منطقی و مستدل در جامعه است.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه ما چه در فرهنگ ملی و چه در فرهنگ دینی از پشتوانه بالایی برخورداریم افزود: فرهنگ دینی و ملی ما هم از نظر تاکید بر منطق و گفت‌وگو و هم از نظر رویکرد علمی به این مباحث از سرآمدان در جهان است و همین پشتوانه می‌تواند به ایجاد گفت‌وگوی سازنده در کشور کمک کند.

همتی بیان اینکه در ابتدای انقلاب بازار مناظره و گفتگو بسیار داغ بود گفت: متاسفانه در این چهار دهه آنگونه که شایسته بوده به این مهم توجه نشده و از همین رو است که امروز به جای اینکه چهلمین دوره مسابقات مناظره را برگزار کنیم شاهد برگزاری هشتمین دوره آن هستیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مناظره‌هایی که گاه در کشور برگزار می‌شود با نقایصی همراه است و گاهی ابتدایی‌ترین اصول مناظره هم رعایت نمی‌شود افزود: یکی از دلایلی که این گفت‌وگوها و مناظره‌ها هم به نتایج دلخواه نمی‌رسد نیز وجود همین نقائص است که باید به مرور مرتفع شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به لزوم توجه بیشتر به آزادی بیان ادامه داد: آزادی بیان و اظهارنظر دستوری نیست. آزادی بیان از ابتدایی‌ترین نیازهای انسانی است و لذا باید به آن توجه ویژه شود.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با اشاره به تاکیدات رهبری معظم انقلاب در خصوص کرسی‌های آزاداندیشی گفت: ورود رهبری فرزانه انقلاب به این مهم نه از منظر رویکرد دستوری که به دلیل این بود که معظم‌له دیدند که مسوولان امر در ایجاد این فرهنگ کند عمل می‌کنند و لذا به این مهم ورود کردند.

این عضو فراکسیون امید مجلس با انتقاد از آنچه خودسانسوری می‌خواند اظهار کرد: مشکلات و پیامدهای ناشی از خودسانسوری به مراتب از خود سانسور بیشتر است لذا باید بستری فراهم شود که مسائل کشور با فراغ‌بال در جامعه و در فضای دانشگاهی مطرح و پیرامون آنها بحث و گفت‌وگو شود تا در دل این گفت‌وگوها به راه‌حل‌ها و راهکارهایی برای رفع آنها برسیم.

به گزارش ایسنا هشتمین دوره مسابقات ملی دانشجویی استان سمنان امروز در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان با حضور دانشجویان شرکت‌کننده آغاز شد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان مناظره مناظره دانشجویان مسابقات مناظره


نظر شما :