بازدید مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از خبرگزاری ایسنا

ایسنا یک رسانه اخلاق مدار است

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۱ کد : ۶۹۵۴ عمومی تاپ خبر فرهنگی
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا بر ضرورت همراهی اهالی رسانه با هلال‌احمر تاکیدکرد.
ایسنا یک رسانه اخلاق مدار است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حسن شکرالهی در بازدید از خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، در نشست با رئیس جهاددانشگاهی استان و خبرنگاران ایسنا سمنان به تمجید از اخلاق‌مداری ایسنا در تولید محصولات خبری پرداخت و خاطرنشان کرد: این خبرگزاری در استان نیز رویکردی حرفه‌ای داشته که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: این نهاد انقلابی جدا از حوزه رسانه در بحث تحقیق و پژوهش و آموزش نیز می‌تواند تا حدی کمک‌کار جمعیت هلال‌احمر باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند با تقویت مطالبه‌گری و طرح مطالبات عمومی و کمک به فراگیر شدن آموزش‌های عمومی این جمعیت یاری‌گر جمعیت هلال‌احمر باشند.

شکرالهی با اذعان به اینکه جمعیت هلال‌احمر رویکردی جهان‌شمول، و بشردوستانه دارد گفت: این جمعیت بر مبنای اساس‌نامه سازمان در خدمات و ماموریت‌های خود ، فراتر از قومیت، مذهب و اعتقادات افراد عمل می‌کند.

وی ضمن برشمردن اصول بنیادین جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: هلال احمر متعلق به همه آحاد مردم بوده و فارغ از نگاه، ملیت و مذهب افراد عمل می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان از هلال‌احمر به عنوان یک نهاد فرهنگی نام برد و گفت: اگرچه عموم مردم هلال‌احمر را به عنوان نهادی امدادی می‌شناسند اما جمعیت هلال احمر اساسا نهادی فرهنگی است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در کمک به هلال احمر داشته باشند اظهار کرد: ایسنا یکی از رسانه‌های خوشنام و باسابقه کشور است که به اصول اخلاقی و حرفه‌ای توجه ویژه دارد و از همین رو هلال‌احمر بر همکاری با رسانه‌هایی از این دست اصرار دارد.

رئیس جهاددانشگاهی استان نیز در این نشست از آمادگی جهاددانشگاهی استان برای همکاری با هلال احمر استان خبر داد و گفت: اتکاء به نیروهای جوان و مردمی یکی از شاخص‌ترین وجوه مشترک بین دو دستگاه هلال احمر و جهاددانشگاهی است.

حسن رهایی از هلال احمر به عنوان دستگاهی چابک و مردمی نام برد و افزود: در همه این سال‌ها دستگاه‌ها و نهادها هرجا به نیروهای مردمی و جوانان اتکا داشتند به توفیقات خوبی رسیدند.

رئیس جهاددانشگاهی استان با بیان اینکه هلال‌احمر فراتر از یک دستگاه اجرایی، نماد یک تفکر و فرهنگ است اظهار کرد: جلب مشارکت‌ بالای مردمی در این نهاد به ارتقاء و غنای اعتماد عمومی به این دستگاه کمک شایانی کرده است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی ایسنا سمنان ایسنا خبرگزاری ایسنا بازدید هلال احمر


نظر شما :