رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان مطرح کرد:

جهاددانشگاهی دارای یک پیشینه علمی و آموزشی است

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۹ کد : ۸۸۵۰ آموزشی عمومی تاپ خبر
نشست رؤسا و معاونین مراکز علمی کاربردی استان سمنان به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد.
جهاددانشگاهی دارای یک پیشینه علمی و آموزشی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، نشست رؤسا و معاونین مراکز علمی کاربردی استان سمنان با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان و تعدادی از رؤسا و معاونین مراکز علمی کاربردی در سالن جلسات شهید ارسلان راحمی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان در این جلسه ضمن تقدیر از میزبانی جهاددانشگاهی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برای برگزاری نشست رؤسا و معاونین مراکز علمی کاربردی استان گفت: مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان دارای ظرفیت و پتانسیل علمی، آموزشی و پژوهشی ارزشمندی است و مراکز علمی کاربردی استان می توانند از این ظرفیت بهره بگیرند.

بهرامی نسب اظهار داشت: مجموعه آموزشی جهاددانشگاهی دارای پیشینه علمی و آموزشی بسیار ارزشمندی است و تقریباً از سال 1381 در استان سمنان فعالیت خود را آغاز کرده است و این تجربیات می تواند چراغ راهی برای دیگر مراکز علمی کاربردی در استان سمنان باشد.

وی از تحصیل بالغ بر 3 هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر سه هزار دانشجو در 11 مرکز علمی کاربردی این استان مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان افزود: تا پیش از ابلاغ بخشنامه شورای عالی اداری کشور که مراکز دولتی نمی توانند دانشجو پذیرش کنند، تعداد 22 مرکز علمی کاربردی در سطح استان فعالیت داشتند که در سال گذشته تعداد مراکز فعال ما در سطح استان به نصف رسید و در حال حاضر 3 هزار دانشجو در 11 مرکز مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان همچنین از اجرای طرح سطح بندی مراکز علمی کاربردی در این استان خبر داد و گفت: از سال 1394 به مدت سه سال نظام رتبه بندی مراکز علمی کاربردی در کشور اجرا می شد و مراکز به صورت خود ارزیابی، این طرح را اجرا می کردند، اما در سالجاری این طرح در قالب طرح سطح بندی مراکز و تحت عنوان سامانه سطح بندی مراکز علمی کاربردی انجام می شود.

بهرامی نسب تصریح کرد: در این سامانه، مراکز علمی کاربردی فعال در 4 سطح عالی، خوب، متوسط و ضعیف ارزیابی می شوند، در سطح کشور هیچ مرکزی در سطح یک و عالی نیست، مراکز علمی کاربردی فعال استان سمنان نیز اکثراً در سطح دو و سه یعنی خوب و متوسط هستند.

وی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان همچنین بسته های تشویقی برای مراکزی که بتوانند سطح خود را ارتقاء دهند در نظر گرفته است.

کلید واژه ها: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی دانشگاه جامع علمی کاربردی


نظر شما :