با مشارکت جهاددانشگاهی و میراث فرهنگی برگزار شد؛

برگزاری اولین دوره آموزش تخصصی سفال و سرامیک در استان سمنان

۰۶ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۶ کد : ۹۰۹۹ آموزشی عمومی تاپ خبر
اولین دوره آموزش تخصصی سفال و سرامیک با مشارکت جهاددانشگاهی استان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان برگزار شد.
برگزاری اولین دوره آموزش تخصصی سفال و سرامیک در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، اولین دوره آموزش تخصصی سفال و سرامیک سنتی به مدت دو روز ویژه شاغلین صنایع دستی استان سمنان و با مشکارت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان و معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در سمنان برگزار شد.

در این دوره آموزشی تخصصی بالغ بر 50 نفر از شاغلین و هنرمندان صنایع دستی رشته سفالگری سنتی استان سمنان از شهرستان های مختلف حضور داشتند.

بازطراحی محصولات تولیدی رشته سفالگری سنتیریال اصلاح محصول از مرحله تولید مواد اولیه تا تولید و در نهایت انجام مراحل پایانی کار رشته سفالگری سنتی از جمله محورهای اصلی این دوره آموزشی دو روزه بود.

در این دوره آموزشی تخصصی، اساتید با تجربه سفال و سرامیک ایران در قالب آموزش گام به گام  در موضوعات بازطراحی محصولات تولیدی رشته سفالگری سنتی، درک و هم حسی عمیق در خصوص محصول و استفاده کنندگان از آن، اصول طراحی، خصوصیات فنی طراحی، ایده پردازی تصویری، قالب ریزی، ریخته گری مواد اولیه و... آموزش های لازم را به سفالگران استان سمنان ارائه کردند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی دوره آموزشی صنایع دستی سفال و سرامیک دوره آموزشی صنایع دستی


نظر شما :