آغاز فرآیند استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی سمنان با مشارکت جهاددانشگاهی سمنان/ جذب ۵۰ آتشنشان در سمنان

۱۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۳ کد : ۹۱۵۷ آموزشی عمومی تاپ خبر
ثبت‌نام فرآیند جذب نیروهای جدید استخدامی در آتش‌نشانی شهرداری‌های استان سمنان با مشارکت جهاددانشگاهی استان سمنان آغاز شد.
آغاز فرآیند استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی سمنان با مشارکت جهاددانشگاهی سمنان/ جذب ۵۰ آتشنشان در سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان در نشست خبری که با حضور رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان و خبرنگاران استان در سالن شهید ارسلان راحمی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد، اظهار کرد: با پیگیری‌های همکاران ما در استان سهمیه جذب نیرو در این آزمون با 43درصد افزایش از 35 نیرو به 50 نیرو افزایش یافته است.

راضیه شهاب از سهمیه 25 درصدی ایثارگران در این آزمون استخدامی خبر داد و ادامه داد: 13 نفر از 50 نیروی استخدامی به ایثارگران و خانواده‌های شهدا اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام آزمون تا 18 تیرماه و به مدت یک هفته ادامه دارد اضافه کرد: همه اطلاعات لازم در خصوص این آزمون در سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی در قالب دفترچه آزمون قابل دسترسی است، علاقه مندان به ثبت نام در این آزمون می توانند از امروز 10 تیرماه به سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir مراجعه و ضمن مطالعه کامل دفترچه راهنمای آزمون و شرایط و ضوابط مندرج در آن نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

وی با اشاره به رشته‌های آزمون و شرایط آن گفت: این آزمون استخدامی در چهار رشته کاردانی و کارشناسی آتش‌نشانی و راننده خودروهای سنگین برگزار می‌شود افزود: آزمون در دو بخش علمی و عملی برگزار می‌شود. ضمن اینکه سوولات آزمون در دو بخش تخصصی و عمومی پیش‌بینی شده که سهمیه تخصصی 60 درصد و سهمیه دروس عمومی 40 درصد است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان ادامه داد: شرایط پذیرش متقاضیان برای شرکت در این آزمون دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس در رشته‌های تحصیلی آتش‌نشانی، آتش‌نشانی محیط زیست، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات و کامپیوتر و ... همچنین داشتن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه سنگین است.

شهاب با اشاره به سهمیه هر کدام از بخش‌ها اظهار کرد: در مجموع 27 راننده وسائط نقلیه سنگین، 17 آتش‌نشان و 6 نیروی دیگر در این آزمون جذب می‌شوند، در مرحله اول 5 برابر ظرفیت استخدامی، پذیرفته خواهند شد، آزمون عملی نیز بعد از آزمون علمی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نیروهای جدید جذب 11 شهرداری استان می‌شوند گفت: آتش‌نشانی شهرداری‌های سمنان، شاهرود، مهدیشهر، سرخه، آرادان، گرمسار و کهن‌آباد و...از جمله شهرداری‌هایی هستند که نیاز به نیروی انسانی دارند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی آزمون استخدامی استخدامی استخدامی آتشنشانی


نظر شما :