ارائه آموزشهای مهارت افزایی به ۳۵۰۰ دانش آموز توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

۰۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۹ کد : ۹۸۶۷ آموزشی عمومی تاپ خبر
با هدف گسترش همکاری ها و مشارکت در زمینه فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی، اطلاع رسانی و مشاوره ای، جهاددانشگاهی استان سمنان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
ارائه آموزشهای مهارت افزایی به ۳۵۰۰ دانش آموز توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در جلسه امضای تفاهم نامه با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان گفت: انشاءالله با همکاری این دو نهاد انقلابی، بالغ بر 3500 دانش آموز استان سمنان تحت پوشش آموزش های مهارت افزایی، اشتغال و کارآفرینی جهاددانشگاهی استان سمنان قرار می گیرند.

حسن رهایی اظهار داشت: مجموعه جهاددانشگاهی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هر دو مولود انقلاب و همزاد هستند، مجموعه هایی که دارای روح جهادی، انقلابی و ارزشی هستند، می توانند نقاط مشترک را پیدا کنند و فعالیت های مشترک و تأثیر گذاری داشته باشند.

وی اظهار داشت: نهادهای انقلابی با یک فلسفه وجودی خاص، خیلی بهتر می توانند میانبرها را پیدا کنند و کارهای گزین انجام دهند، جهاددانشگاهی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هر دو یک نهاد انقلابی و جهادی هستند و فعالیت های مشترک و خوبی خواهند داشت.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان نیز در این جلسه گفت: ما در جهت ارتقای مهارتی دانش آموزان مایل به همکاری و انعقاد تفاهم نامه همکاری با جهاددانشگاهی استان سمنان هستیم، فضای دانشگاهی جهاددانشگاهی که به فرموده مقام معظم رهبری دارای نیروهای جوان، خلاق و روحیه جهادی هستند برای دانش آموزان بسیار جذاب و تأثیر گذار است و حضور دانش آموزان در این محیط باعث تقویت روحیه جهادی در آنان خواهد شد.

سید محمد مهدی سیادتی اظهار داشت: هر دو مجموعه جهاددانشگاهی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دارای شباهت های زیادی هستند، اینکه هر دو مجموعه مولود انقلاب هستند، تحت عنایت مقام معظم رهبری قرار دارند و دارای شباهت های فرهنگی و آموزشی هستند.

وی اذعان داشت: تراز علمی جهاددانشگاهی بسیار بالا است و از همین حیث، تمام دغدغه های آموزشی ما برای دانش آموزان را می تواند بر طرف کند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این جلسه گفت: بررسی و تعیین نیازهای آموزشی و توانمندسازی نیروی انسانی فعال در حوزه های مختلف، برنامه ریزی و اجرای پروژه های پژوهشی و فرهنگی مشترک در حوزه های مورد توافق، همکاری در تدوین و اجرای دوره های آموزشی عمومی، تخصصی و تخصصی پیشرفته و مهارت افزایی به صورت حضوری و الکترونیکی از جمله محور های همکاری در این تفاهم نامه است.

منصفی راد اضافه کرد: استفاده از توانمندی ها و امکانات طرفین در زمینه اجرای دوره های آموزشی مورد توافق طرفین و نشر و توزیع کتب تخصصی، برگزاری ادروهای علمی و فرهنگی، انجام پژوهش های کاربردی- مطالعاتی به صورت مشترک و توانمندسازی نیروی انسانی و هدایت اعضاء به منظور ایجاد اشتغال و تجاری سازی ، ترویج فرهنگ کارآفرینی و مهارت افزائی دانش آموزان و خانواده ها نیز از جمله دیگر محورهای همکاری خواهد بود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان تفاهم نامه همکاری مهارت افزایی اشتغال کارآفرینی مهارت افزایی دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان


نظر شما :