مدیر مجموعه معادن بوکسیت و شرکت الومینای ایران تأکید کرد؛

بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در جهت افزایش تولید محصولات استراتژیک کشور

۰۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۱ کد : ۴۵۱۶۳ آموزشی عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
مدیر مجموعه شرکت آلومینای ایران گفت: شرکت آلومینای ایران به عنوان یک شرکت دولتی، تولید کننده محصول استراتژیک کشور از ظرفیت های متعدد جهاددانشگاهی در جهت افزایش تولید این محصول استراتژیک کشور بهره خواهد گرفت.
بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در جهت افزایش تولید محصولات استراتژیک کشور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، عبدالله شه بخش در نشست با رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: ظرفیت تولید شرکت آلومینای ایران در سال گذشته بالغ بر 230 هزار تن آلومینا بوده است که بنا داریم امسال با اجرای طرح های فناورانه و دانش بنیان ظرفیت تولید را به 255 هزار تن در سال برسانیم.

وی افزود: در این راستا سه طرح فناورانه و دانش بنیان در دست اجرا داریم، طرح اول، تولیدات هیدرات ویژه، طرح ماسه های سنگین برای پر عیار سازی بوکسیت های کم عیار و همچنین طرح تولید آلومینا به روش سینتری از نوعی بوکسیت به نام شیلی، که با اجرای این سه طرح دانش بنیان بالغ بر 150 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

 مدیر مجموعه شرکت آلومینای ایران همچنین گفت: در بخش معادن نیز امسال قصد داریم خاکبرداری و برداشت باطله معدنی را از 22 میلیون تن در سال گذشته، به 45 میلیون تن افزایش بدهیم تا عقب ماندگی در حوزه استخراج سنگ بوکسیت را جبران کنیم، این امر نیز باعث افزایش 2 برابری اشتغال در معادن می شود.

شه بخش با ابراز خرسندی از اینکه پروژه ها و طرح های این شرکت با شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین عجین شده است، گفت: در این راستا از ظرفیت ها و پتانسیل های خوب مجموعه جهاددانشگاهی بهره خواهیم برد.

وی اضافه کرد: در حوزه رسانه، اطلاع رسانی، و آگاهی بخشی به مردم در مورد اهمیت این کارها و فعالیت صنعت معدن و همچنین انجام مسوولیت های اجتماعی در حوزه محیط زیست، طبیعی و... نیازمند همکاری خوب و ارزشمند جهاددانشگاهی هستیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های رسانه‌ای جهاددانشگاهی در کشور از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به عنوان رسانه‌ معتبر، رسانه نخبگان و خبرگان نام برد و گفت: ایسنا از جمله رسانه‌هایی است که رویکرد تخصصی‌تری به بخش‌های مختلف دارد و از همین رو است که این رسانه از سوی جامعه نخبگان کشور به عنوان رسانه‌ای موفق و اثرگذار پذیرقته شده است.

مدیر مجموعه شرکت آلومینای ایران با بیان اینکه زمینه همکاری مشترک و طولانی مدت و ارزش آفرین با جهاددانشگاهی استان سمنان وجود دارد و با اشاره به توانمندی‌های جهاددانشگاهی استان در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناورانه از آمادگی مجموعه خود برای توسعه همکاری‌ها و انعقاد تفاهم نامه های همکاری با این نهاد انقلابی خبر داد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان آلومینای ایران شرکت آلومینای ایران سمنان استان سمنان


نظر شما :