در نشست رئیس و معاونین دو دانشگاه مطرح شد؛

توسعه همکاری های پژوهشی و آموزشی بین جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۲ کد : ۱۱۴۶۰ آموزشی عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
با همکاری و توافق بین جهاددانشگاهی استان و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان فعالیت های پژوهشی و آموزشی بین این دو دانشگاه در استان سمنان توسعه پیدا می کند.
توسعه همکاری های پژوهشی و آموزشی  بین جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان صبح امروز، 27 شهریور ماه، در نشست رئیس و معاونین این دانشگاه با رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: انشاءالله پس از انجام توافقات اولیه و تعیین تیم های کارشناسی از جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی، فعالیت های تخصصی در حوزه پژوهشی و آموزشی با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های ارزشمند جهاددانشگاهی در این حوزه انجام می شود.

نوید دانایی اظهار داشت: هم افزایی مجموعه ها و دستگاه ها و ارگان های علمی، آموزشی و تحقیقاتی می تواند به ارتقاء سلامت و دانش جامعه کمک کند، مجموعه های دانشگاهی در همه جای دنیا با هم و در کنار هم فعالیت می کنند و ما نیز در استان سمنان باید ید واحده باشیم که در اینصورت اثر بخشی خوبی برای جامعه خواهد داشت.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی، در بحث خدمات آموزشی آمادگی داریم با همکاری جهاددانشگاهی دوره های کوتاه مدت و بلند مدت مهارت حرفه ای شامل منشی گری پزشکی، فیزیوتراپی در منزل، تکنیسین داروخانه، تکنیسین دندانپزشک و تعدادی دوره ضمن خدمت را برگزار کنیم، هر چند پیش از این در برگزاری دوره های کمک پرستاری دو دانشگاه همکاری خوبی با هم داشتند و امروز نتیجه آن دوره های آموزشی، رضایت کامل و اثر بخشی فعالیت های کمک پرستاران در مراکز درمانی استان سمنان است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست جهاددانشگاهی را مولود اصلی انقلاب معرفی کرد و گفت: مأموریت اصلی جهاددانشگاهی ارتباط و پل بین جامعه و دانشگاه است، همچنین فعالیت های تحقیقاتی، آموزشی، فرهنگی و علمی نیز از رسالت های اصلی جهاددانشگاهی است.

حسن رهایی افزود: مجموعه جهاددانشگاهی بازوی توانمند دستگاه ها و ارگان های مختلف در بخش های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی است، ظرفیت ها و توانمندی های علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی می تواند توسعه استان را به دنبال داشته باشد.

وی تأکید کرد: تیم های کارشناسی از دو دانشگاه علوم پزشکی استان و جهاددانشگاهی تعیین خواهند شد و در موضوعات مختلف، جنبه های همکاری بین دو دانشگاه را بررسی خواهند کرد و انشاءالله همکاری های دو دانشگاه در حوزه آموزشی و پژوهشی گسترش یابد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: در سال های گذشته دوره های تخصصی آموزشی با حمایت دانشگاه علوم پزشکی و توسط جهاددانشگاهی در استان سمنان برگزار شد که می توان به دوره های کمک پرستاری، تکنیسین داروخانه، تکنیسین دندانپزشک، تکنیسین اتاق عمل و... اشاره کرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی فعالیت های پژوهشی فعالیت های آموزشی


نظر شما :