در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی و اوقاف سمنان مطرح شد:

بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی برای توسعه وقف

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۶ کد : ۱۱۸۱۱ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان گفت: جهاد دانشگاهی یکی از دستگاه‌های انقلابی کشور است و آمادگی داریم تمام ظرفیت‌های این مجموعه را جهت توسعه و ترویج فرهنگ وقف به کار بگیریم.
بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی برای توسعه وقف

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حسن رهایی در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان سمنان در بخش‌های مختلف در حوزه‌های علمی، فرهنگی و رسانه‌ای فعالیت دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های رسانه‌ای این مجموعه افزود: خبرگزاری ایکنا با حوزه فعالیت تخصصی قرآن کریم و خبرگزاری ایسنا وابسته به جهاد دانشگاهی است و آمادگی داریم تا بیش‌ازپیش در این مجموعه‌ها فعالیت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان را منعکس کرده و از این ظرفیت در جهت توسعه و ترویج فرهنگ وقف استفاده کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان تصریح کرد: تمام تلاش ما در مجموعه‌های رسانه‌ای به تصویر کشیدن دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی گفت: یکی از اقدامات ما در جهاد دانشگاهی برگزاری اردوهایی تحت عنوان «ایران مرز پرگهر» است و در قالب این اردوها جوانان را با بخشی از دستاوردهای انقلاب آشنا کرده و تلاش می‌کنیم با اجرای برنامه‌های فرهنگی این نسل را به انقلاب بیشتر گره بزنیم.

رهایی خاطرنشان کرد: علاوه بر این اقدامات پژوهشی متعددی در جهاد دانشگاهی استان در حال انجام است و در این حوزه نیز آمادگی داریم در جهت تبلیغ بیش‌ازپیش وقف با اداره کل اوقاف همکاری داشته باشیم.

همچنین حجت‌الاسلام تدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت جهت دهی به نیات واقفین در راستای پاسخگویی به نیازهای روز جامعه با اشاره به ظرفیت‌های نهادانقلابی جهاددانشگاهی گفت: این اداره کل آمادگی دارد که با استفاده از ظرفیت فرهنگ وقف، فعالیت‌های ارزشمند جهاددانشگاهی استان و خصوصا پروژه‌های شاخصی همچون شعبه منطقه‌ای رویان، پژوهشکده کویر و مرکز تولیدات گیاهان دارویی بسطام را پوشش دهیم.

وی با اشاره به نفوذ فرهنگی جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: انتظار داریم جهاددانشگاهی با استفاده از ظرفیت‌های پژوهشی، فرهنگی و رسانه‌ای خود در راستای توسعه وقف علم و فناوری در دانشگاه‌ها نقش‌آفرینی کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به لزوم فرهنگسازی در خصوص ایجاد موقوفه‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه گفت: باید ضمن شناسایی این نیازهای جدید به معرفی آنها در بین واقفان خیراندیش پرداخته و با تلفیق علاقه و انگیزه به توسعه و گسترش موقوفات جدید که متناسب با نیازهای روز جامعه است کمک کنیم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی اوقاف وقف


نظر شما :