معاون جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

برگزاری مسابقات ملی پایان‌نامه‌ سه دقیقه ای در استان سمنان

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۵ کد : ۲۴۵۸۲ عمومی تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری پنجمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی در این استان خبر داد.
برگزاری مسابقات ملی پایان‌نامه‌ سه دقیقه ای در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمد علی شاهمیری گفت: مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای (3MT) بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی‌کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.

وی افزود: این مسابقات از سال 2008 میلادی در دانشگاه کوئینزلند استرالیا آغاز شده و در حال حاضر در تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر دنیا اجرا می شود.در ایران به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی این مسابقات از سال 1395 به عنوان بخش جنبی جشنواره پایان نامه سال دانشجویی کلید خورد و در ادامه به صورت مستقل در سال های 1396، 97 و 98 ادامه یافت و امسال پنجمین دوره آن با توجه به شرایط کرونایی، به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: دانش آموختگانی که از ابتدای سال تحصیلی  96-95 تا پایان مهرماه سال 1399 از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند و همچنین دانشجویانی که پروپوزال پایان نامه خود را تا پایان آبان ماه 99 به تصویب رسانده اند، می توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

شاهمیری اضافه کرد: تنها فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان شرکت در این مسابقات را دارند و پایان نامه های مقطع کارشناسی به هیچ وجه پذیرفته نخواهد شد.

وی با اذعان به اینکه این دوره مسابقات بصورت غیرحضوری(مجازی) برگزار می شود، ادامه داد: شرکت کنندگان باید ارائه خود را درقالب یک ویدیو 3 دقیقه ای ضبط کرده و به دبیرخانه مسابقات به آدرس سمنان، میدان کوثر، بلوار قائم، بلوار دانشجو، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان ارسال نمایند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان افزود: زمان ارائه برای هر شرکت‌کننده صرفا 3 دقیقه خواهد بود و به ازای زمان اضافی تا 10 ثانیه 2 امتیاز از مجموع امتیاز شرکت‌کننده کسر می‌شود و در صورت اضافه شدن بیش از 10 ثانیه، شرکت‌کننده از مسابقه حذف می‌شود، کلیه مطالب باید صرفا در یک اسلاید تک‌صفحه ارائه شود. تمرکز اسلاید‌ها و ارائه‌ها باید بر جنبه‌های کاربردی و دستاوردهای هر پایان‌نامه باشد، هنگام ضبط ویدیو نیازی به نمایش اسلاید نیست، اسلاید باید جداگانه برای دبیرخانه مسابقات ارسال شود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی مسابقات پایان نامه دانشجو


نظر شما :