رئیس سازمان صمت استان در بازدید از ایسنا سمنان مطرح کرد:

بهره گیری از توانمندی های جهاددانشگاهی سمنان در رفع چالش های صنعت و معدن

۱۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۰ کد : ۳۲۸۹۵ عمومی تاپ خبر فرهنگی
همزمان با فرارسیدن روز صنعت و معدن، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان به همراه معاونین این سازمان از خبرگزاری ایسنا سمنان بازدید کردند.
بهره گیری از توانمندی های جهاددانشگاهی سمنان در رفع چالش های صنعت و معدن

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، در این بازدید که حسن رهایی، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، معاونین آموزشی و فرهنگی و خبرنگاران ایسنا نیز حضور داشتند، علی تشنه دل پیرامون موضوعات مختلف صنعت و معدن استان گزارشی ارائه نمود و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با تمجدید از فعالیت خبرگزاری ایسنا در معرفی ظرفیت ها و توانمندی های صنعت و معدن استان گفت: همکاری با مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان که از ماهیت دانشگاهی و روحیه جهادی برخوردار است، برای رشد و توسعه استان در بخش صنعت و معدن بسیار ارزشمند و تأثیرگذار خواهد بود.

علی تشنه دل از سمنان به عنوان استانی با ظرفیت‌های بالقوه فراوان نام برد و با اشاره به نزدیکی این استان با پایتخت و چند استان پرجمعیت کشور بر لزوم تکمیل زیرسخت‌های صنعتی و خصوصا حل معضل قدیمی کم‌آبی در این استان با انتقال آب خزر به کویر مرکزی تاکید کرد.

وی ادامه داد:  استان سمنان علی‌رغم ظرفیت‌های متعددی که در بخش صنعت و معدن دارد با چالش‌های جدی نیز روبرو است، از تمام ظرفیت ها و توانمندی های جهاددانشگاهی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برای کمک به این بخش و شناسایی و رفع چالش ها استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: این استان از معدود استان‌های پیرامونی تهران است که از پتانسیل لازم برای توسعه در بخش های صنعت و معدن برخوردار است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های متعدد جهاددانشگاهی این استان در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، گفت: از تمام این ظرفیت ها برای رشد و توسعه استان در بخش صنعت، معدن و... که قطعاً رشد و توسعه همه جانبه استان، را به دنبال دارد استفاده خواهیم کرد.

حسن رهایی افزود: جهاددانشگاهی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور ارتقا سطح فناوری تولیدات داخلی، بومی سازی فناوری های وارداتی، ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور، افزایش توان فناورانه واحدهای صنعتی، تسهیل تولید و ایجاد زمینه جهش در تولید، افزایش نرخ بهره وری و بهبود توسعه اقتصاد ملی کشور و سایر زمینه ها آماده همکاری با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان است.

کلید واژه ها: استان سمنان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان صنعت و معدن ایسنا خبرگزاری ایسنا جهاددانشگاهی


نظر شما :