معاون استاندار سمنان در بازدید از جهاددانشگاهی:

دستگاه‌های اجرایی استان در برون‌سپاری پروژه‌ها اولویت را به جهاددانشگاهی بدهند

/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی/
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۷ کد : ۳۴۸۳۲ عمومی تاپ خبر
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: دستگاه های اجرایی استان در برون‌سپاری طرح ها و پروژه‌ها اولویت را به جهاددانشگاهی بدهند و برای انجام امورات این حوزه، اول سراغ جهاددانشگاهی بیایند.
دستگاه‌های اجرایی استان در برون‌سپاری پروژه‌ها اولویت را به جهاددانشگاهی بدهند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور در بازدید از جهاددانشگاهی استان سمنان ضمن تبریک روز خبرنگار و سالروز تأسیس جهاددانشگاهی اظهار کرد: باید در گام اول طرح‌ها را به دستگاه هایی نظیر جهاددانشگاهی استان ارائه دهند و اگر آنها نتوانستند طرح را عملیاتی کنند، بعد از آن طرح را به مراکز دیگر برون‌سپاری کنند، در گام های بعدی سراغ دیگر مراکز بروند.

وی با اشاره به بدنه نیروی انسانی جوان در جهاددانشگاهی گفت: رهبری معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تاکیدات بسیار زیادی بر بهره‌گیری از ظرفیت جوانان داشته‌اند و جهاددانشگاهی یکی از دستگاه‌هایی است که به این مطالبه رهبری معظم انقلاب عینیت بخشیده است.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: رویکرد جهاددانشگاهی چه در سطح ملی و چه در سطح استان سمنان، جوان‌محوری است و روحیه جهادی و استفاده از ظرفیت جوانی باعث شده تا این ‌واحد بسیار خوب عمل کرده و همواره در خدمت توسعه استان باشد.

خجسته پور اضافه کرد: حوزه فعالیت‌های جهاددانشگاهی را متنوع خواند و افزود: فعالیت های این نهاد انقلابی در استان نیز از تنوع و گونه‌گونی بسیار بالایی برخوردار است و اگرچه می‌طلبد که برای هر کدام از این بخش‌ها یک دستگاه عریض و طویل ایجاد شود اما جهاددانشگاهی در استان توانسته به مدد روحیه انقلابی و جهادی و با بهره گیری از ظرفیت جوانان ظرفیت‌های خود را در خدمت توسعه استان قرار دهد.

وی با اشاره به سرانه بالای دانشجویی در استان گفت: سرانه دانشجویی در استان از نرم میانگین کشوری بالاتر است و همین بستر مناسبی برای استفاده بیشتر جهاددانشگاهی از ظرفیت جوانان دانشجو را فراهم کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان سمنان توانسته با دو رویکرد جوان‌محوری و روحیه جهادی، توانمندی‌های خود را در خدمت توسعه استان قرار دهد خاطرنشان کرد: با توجه به تعدد مراکز دانشگاهی در سطح استان، می‌طلبد که رابطه دو سویه‌ای بین دانشگاه‌ها و جهاددانشگاهی استان بوجود بیاید.

خجسته‌پور خواستار برنامه‌ریزی جهاددانشگاهی برای بهره‌گیری بیشتر از اوقات فراغت دانشجویان شد و گفت: انتظار می‌رود که جهاددانشگاهی در فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود استفاده بیشتری از ظرفیت دانشجویان ببرد. بهتر است که بهره‌گیری از توان دانشجویان نیز محدود به طرح‌های جهاددانشگاهی نشود و در بخش‌هایی که دانشجویان خود پیش‌قدم می‌شوند، نیز جهاددانشگاهی بستر لازم را برای دانشجویان فراهم کند.

وی از پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی موفق در کشور نام برد و گفت: پژوهشکده رویان، یکی از اقدامات شاخص جهاد دانشگاهی در کشور است که با توجه به دغدغه فرزند آوری در کشور، توسعه این مرکز می تواند در کشور راهگشا باشد و نیاز است تا این مهم در استان نیز راه‌اندازی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بر لزوم کمک به تکمیل سریع‌تر این پروژه تاکید و خاطرنشان کرد: ظرفیت علمی موجود در دو دانشگاه علوم‌ پزشکی استان و همچنین ظرفیت بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، می تواند در راستای راه اندازی مرکز رویان در استان و برای خدمت به هم استانی ها به کارگرفته شود.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان


نظر شما :