رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان:

جهاددانشگاهی می تواند مسوولیت های بزرگی را برای کمک به دولت برعهده بگیرد

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۴ کد : ۳۵۵۶۷ عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه این نهاد انقلابی آمادگی نقش آفرینی های بیشتری در توسعه کشور را دارد، گفت: مجموعه جوان و انقلابی جهاددانشگاهی توانایی دارد تا مسوولیت های بزرگی در کمک به دولت جدید را بر عهده بگیرد.
جهاددانشگاهی می تواند مسوولیت های بزرگی را برای کمک به دولت برعهده بگیرد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حسن رهایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: جهاددانشگاهی به عنوان نهاد انقلابی با رویکرد نهاد توسعه ای و پلی بین جامعه و دانشگاه به دستور حضرت امام خمینی(ره) و مصوبه شورای عالی انقلابی فرهنگی در 16 مرداد سال 1359 تشکیل شد.

وی افزود: جهاددانشگاهی در 41 سال گذشته خدمات مختلفی را با اتکا به توان داخلی و استعدادهای جوانان ارائه کرده است که از جمله مهمترین  و شاخص ترین آنها می توان به پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از نمادهای خودباوری علمی کشور در دستیابی به دانش سلول های بنیادی و سایر دستاوردهای این نهاد اشاره کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه طی 20 سال گذشته همه مباحث بر ضرورت پیشرفت دانش بنیان کشور متمرکز شده است، گفت: جهاددانشگاهی خط مشی خود را توسعه علمی و فناورانه و توسعه فرهنگی به عنوان دو زیرساخت اصلی پیشرفت دانش بنیان کشور انتخاب کرده است.

رهایی همچنین ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه کشور، باید تمرکز دولت جدید بر روی ایجاد تحول و جهش اقتصادی در کشور مبتنی بر توان ملی باشد که ضرورت دارد در این حوزه پیش ران های اقتصادی کشور مشخص و بر روی آنها تمرکز صورت گیرد.

وی اضافه کرد: ساست زدگی مفرط نباید مانع خدمات رسانی نیروهای توانمند جوان بشود، باید به توانمندی های جوانان باور داشت و به آنها فرصت داد، ما امروز نیازمند مدیرانی خودباور، کارآمد، کاربلد با درک درست از توان ایرانی هستیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در پایان از جوان باوری و جوان یاوری به عنوان دو ویژگی مهم نماینده ولی فقیه در استان سمنان نام برد و گفت: از حضرتعالی که به مسائل استان اشرافیت کامل دارید تقاضا داریم، از مسوولین ارشد استان مطالبه کنید تا در رفع نیازهای علمی، آموزشی، پژوهشی و... استان سمنان نگاه درون زا داشته باشند و از ظرفیت ها و توانمندی های جوانان استان بهره گیرند.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان


نظر شما :