دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سمنان برگزار می شود

۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۸ کد : ۳۵۹۴۸ عمومی تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از آغاز ثبت نام مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سمنان خبر داد.
دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سمنان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمد علی شاهمیری گفت: ثبت نام مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویی از 28 شهریورماه در دانشگاه‌های استان سمنان آغاز شده و دانشجویان علاقمند به شرکت در این دوره از مسابقات تا 15 مهرماه فرصت دارند اقدام به ثبت نام کنند.

وی افزود:مسابقات ملی مناظره دانشجویان  هر ساله با شعار «مناظره؛ فرصتی برای یادگیری» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان هدف از برگزاری این مسابقات را بستری برای کمک توسعه فرهنگ گفت‌وگو، تولید علم و اندیشه دینی، تقویت روحیه حق و حق طلبی و ...  در دانشجویان و مهیا کردن فرصتی برای آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب و باورپذیر برای دانشجویان عنوان نمود.

شاهمیری اضافه کرد: فرهنگ مناظره و گفت و گو برای ارائه، تبیین و دفاع از عقیده و نظر خود در نزد دیگران مسئله‌ای است که در جامعه به خصوص قشر دانشجو بسیار حائز اهمیت است، چرا که دانشجویان، قشر آینده ساز جامعه هستند و باید بیاموزند چگونه از ابعاد مختلف به طرح عقیده و نظر خود بپردازند و با پژوهش و مطالعه، دلایل و شواهد سنجیده جمع‌آوری کنند و دایره اطلاعات خود را در موضوعات مختلف گسترش دهند.

وی اظهار داشت: تیم ها در این مسابقات به صورت دو تیم موافق و مخالف در موضوعات و گزاره های انتخاب شده به مناظره و رقابت می پردازند و پس از داوری تیم های برنده به مراحل بالاتر راه پیدا می کنند و تیم های بازنده حذف می شوندو در نهایت دو تیم برتر این دوره از مسابقات در فینال به رقابت می پردازند و تیم قهرمان به مسابقات ملی منطقه ای مناظره دانشجویان ایران که در آبان سالجاری برگزار می شود راه پیدا می کند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان علاقمند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دفتر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان سمنان به شماره 02333337276 و یا شماره 09128319584  تماس حاصل نموده ویا برای ثبت نام به کانال تلگرامی مسابقات مناظره دانشجویان استان سمنان به آدرس@debatesemnan  مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: دانشجویان مناظره دانشجویان مسابقات ملی مناظره سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی


نظر شما :