نماینده ولی فقیه در استان سمنان:

جهاددانشگاهی پرچم دار علم و فناوری در کشور است

۱۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۸ کد : ۴۱۳۱۲ عمومی تاپ خبر
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با بیان اینکه اقتدار امروز ما زیر سایه پیشرفت های علم و فناوری است گفت: جهاددانشگاهی با عملکرد خوبی که در این حوزه داشته است، توانسته است پرچم دار علم و فناوری در کشور باشد.
جهاددانشگاهی پرچم دار علم و فناوری در کشور است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی در دیدار با سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: با همین وجود کشور ما امروز جزء کشورهای مقتدر دنیا در حوزه علم و فناوری است، و هرچه قدر در این حوزه کار کنیم به اقتدار بیشتر کشور کمک کرده ایم.

وی با اشاره به سخنی از امام علی(ع) در باب علم افزود: ایشان می فرمایند اگر علم در اختیار داشته باشید، سیطره و سلطنت نیز در اختیار خواهید داشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان اضافه کرد: جهاددانشگاهی توانسته است دغدغه های نظام و رهبری و خصوصاً نیازهای اساسی کشور در تولید علم را بر طرف کند، از همه مهمتر در قطع وابستگی به بیگانگان، تربیت نیروی انسانی متهعد و جهادگر و تولید علم نقش بسیار مهم و ارزشمندی داشته است.

حجت الاسلام مطیعی ادامه داد: لازم است از تمام ظرفیت های علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و خصوصاً فرهنگی جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام بهره گرفت، در این راستا نیاز است دولت و سایر سازمان ها و ارگان های مختلف حمایت و مساعدت خوبی از مجموعه جهاددانشگاهی انجام دهند.

وی همچنین تصریح کرد: جهاددانشگاهی در محدوده کاری که برایش تعریف شده است گام های استواری در جهت دستیابی کشور به پیشرفت و توسعه برداشته است و باید موانع موجود بر سر راه برداشته شود تا بهره کافی و مناسبی از خدمات متعدد جهاددانشگاهی ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان همچنین گفت: در خصوص راه اندازی دفتر فرهنگی جهاددانشگاهی استان در دانشگاه مادر، دانشگاه سمنان و علوم پزشکی سمنان حمایت لازم در این خصوص انجام می شود.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی افزود: با توجه به اقدامات مفید و ارزشمند جهاددانشگاهی در خصوص بومی سازی منابع آموزشی زبان انگلیسی و ارائه طرح های جامع و مفید در این زمینه، حمایت های لازم در این بخش نیز هم از سوی ما و هم دستگاه های مرتبط انجام خواهد شد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :