سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

ورود جهاددانشگاهی سمنان به حوزه علم و فناوری با دو طرح فناورانه

۱۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۱ کد : ۴۱۳۱۳ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان از اجرای دو طرح فناورانه جدید توسط این نهاد در سالجاری خبر داد و گفت: این دو طرح فناورانه در حوزه پژوهشی و فناوری در جهاددانشگاهی استان سمنان تهیه و در دست اجرا است.
ورود جهاددانشگاهی سمنان به حوزه علم و فناوری با دو طرح فناورانه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: با دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ورود جهاددانشگاهی به فعالیت های فناورانه در جهت رفع نیازهای اساسی کشور و تسهیل شرایط سخت تحریم، و همچنین تأکید رییس جهاددانشگاهی کشور مبنی بر فعالیت واحدهای استانی حداقل در یک طرح فناورانه متناسب با ظرفیت های هر استان، طرح فناورانه متعددی از سوی جهاددانشگاهی در کشور ارائه شده است که 2 طرح مربوط به استان سمنان است.

وی افزود: طرح های فناورانه جهاددانشگاهی با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان سمنان تهیه و ارائه شده است، یک طرح در حوزه معدنی و به منظور رفع مسائل مربوط به عدم فراوری مواد معدنی است که انشاءالله در این حوزه با فعالیت های خوب و اثر بخش بتوانیم در جهت توسعه استان قدم برداریم.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در سفر اخیر به استان سمنان مبنی بر تأسیس مرکز درمان ناباروری و همچنین تبدیل شدن شهرستان مهدیشهر به قطب دامپروری کشور، در این حوزه نیز دو طرح فناورانه تهیه و ارائه شده است و امیدواریم با حمایت ها و مساعدت هایی که انجام خواهد شد بتوانیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

منصفی راد تأکید کرد: در همین راستا مرکز به نژاد دامی جهاددانشگاهی در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر در حال راه اندازی است که فاز اول آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: علم و دانش به نژاد دامی در پژوهشگاه رویان، پژوهشکده ابن سیناو پژوهشکده رویان اصفهان وجود دارد و این مراکز علمی آماده همکاری در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر می باشند.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان با اشاره به سایر فعالیت های این نهاد اضافه کرد: در حوزه فرهنگی مراکز افکار سنجی، نظر سنجی، برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان، برگزاری اردوهای ایران مرز پرگهر، و همچنین برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت با رویکرد اشتغال محور و مهارت محور از جمله سایر فعالیت های جهاددانشگاهی استان سمنان است.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان قطب دامپروری کشور پژوهشگاه رویان رویان


نظر شما :