سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان اعلام کرد:

آمادگی جهاددانشگاهی استان برای حضور مستمر در دانشگاه‌ها

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۱ کد : ۴۲۲۷۱ عمومی تاپ خبر
سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان از علاقه‌مندی جهاددانشگاهی استان برای همکاری و همراهی با مراکز دانشگاهی در استان خبر داد و تصریح کرد: جهاددانشگاهی چه در حوزه فعالیت های فرهنگی و دانشگاهی و چه در حوزه طرح های پژوهشی و فناورانه، کمک به رشد و توسعه استان و کشور را وظیفه ذاتی و تکلیف دینی و میهنی خود می‌داند و آمادگی داریم در کنار دانشگاه‌ها به فرآیند رشد و توسعه و تولید و اشتغال استان و خنثی‌سازی تحریم‌ها کمک کنیم.
آمادگی جهاددانشگاهی استان برای حضور مستمر در دانشگاه‌ها

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در نشست با رئیس نهاد نمادیندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان سمنان اضافه کرد: ما آمادگی داریم که از همه ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استان چه در حوزه آموزشی و فرهنگی و چه در حوزه های علمی،پژوهشی، رسانه‌ای و فناورانه ؛ در راستای تعامل و همراهی و هم‌افزایی بیشتر با مراکز دانشگاهی استان بهره بگیریم تا در راستای فرامین مقام معظم رهبری و دولت خدمتگذار به خنثی‌سازی تحریم‌ها و حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در کشور و استان بیش از پیش کمک کنیم.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان ورود به فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی را وظیفه و رسالت خود می‌داند افزود: جهاددانشگاهی از طریق ایجاد واحدهایی نظیر سازمان دانشجویان، مرکز فرهنگی - دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی ، مرکز دانشجویی تازه تاسیس "جهاد روایت و تبیین"، سازمان گردشگری، مسابقات ملی مناظره دانشجویی، برپایی کرسی‌های آزاداندیشی، برپایی گفتمان‌ها، برپایی اردوهای دانشجویی و... ارتباط خوبی با بدنه دانشجویی و جامعه دانشگاهی داشته باشد.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان از آمادگی ای نهاد برای حضور مستمر در دانشگاه‌های این استان خبر داد و اظهار کرد: جهاددانشگاهی بیش از هر چیز یک نهاد فرهنگی است و از همین رو همه فعالیت‌های ما چه در حوزه فرهنگی و آموزشی و چه در حوزه پژوهش و فناوری و...همه و همه دارای پیوست فرهنگی هستند.

منصفی‌راد با اذعان به اینکه جهاددانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است اضافه کرد: ساختار و شاکله این نهاد در جمهوری اسلامی شکل گرفته و از همین رو این نهاد ریشه در اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری دارد.

وی از توانمندسازی و آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار به عنوان یکی از اهداف و رویکردهای آموزشی این نهاد نام برد و گفت: جهاددانشگاهی استان در حوزه طرح های فناورانه نیز به دنبال اجرایی شدن حداقل دو طرح فناورانه در استان است.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان به توفیقات جهاددانشگاهی در حوزه سلول‌های بنیادی و درمان ناباروری در کشور پرداخت و افزود: در راستای سیاست‌های کلان نظام در حوزه جوان‌سازی جمعیت، جهاددانشگاهی در استان نیز به دنبال راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی در استان است. ضمن اینکه در حوزه به نژاد دامی نیز پروژه‌ای در دست اجرا داریم.

منصفی راد از سمنان به عنوان استانی غنی در حوزه مواد معدنی نام برد و گفت: جهاددانشگاهی استان با هدف بهره‌وری بیشتر از این سرمایه‌های خدادادی و کاهش خام‌فروشی‌ها در حوزه مواد معدنی دو طرح آماده اجرا کرده تا از این طریق به تولید و اشتغال در استان کمک کند.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان دانشگاه


نظر شما :