همزمان با روز بزرگداشت شهدا انجام شد؛

اعطای تندیس ملی فداکاری به خانواده شهید مدافع سلامت استان سمنان

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۴ کد : ۴۲۳۱۳ عمومی تاپ خبر فرهنگی
همزمان با فرارسیدن سالروز بزرگداشت شهدا، تندیس ملی فداکاری از سوی جهاددانشگاهی استان به خانواده شهید مدافع سلامت استان سمنان اعطاء شد.
اعطای تندیس ملی فداکاری به خانواده شهید مدافع سلامت استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، همزمان با فرارسیدن سالروز بزرگداشت شهدا و از سوی جهاددانشگاهی استان سمنان، تندیس ملی نمادین فداکاری به خانواده شهید مدافع سلامت، زنده یاد دکتر حبیب ذاکریان، شهید مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اهداء شد.

در این مراسم که با حضور سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان، عبدالله شه بخش معاون توسعه و بهره برداری معادن شرکت آلومینای ایران و معاونین و جمعی از مدیران جهاددانشگاهی استان برگزار شد، از بهاره ذبیح اللهی همسر زنده یاد دکتر حبیب ذاکریان، شهید مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و از تلاشگران حوزه سلامت تجلیل شد.

علی منصفی راد، سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه نظام اسلامی بر پایه ایثار و شهادت شکل گرفته گفت: تندیس ملی فداکاری همه ساله و به همت جهاددانشگاهی به نخبگان و مؤثران علمی، پژوهشی، فرهنگی و دانشگاهی جامعه که رویکرد و نگاه فداکارانه دارند اعطاء می شود.

وی افزود: از این رو، امسال در پاسداشت حریم انسانیت و نوع دوستی و به پاس تلاش در احیای ارزش های الهی و انسانی، ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و دفاع از سلامت انسان ها در مقابله با همه گیری ویروس کرونا، تندیس ملی فداکاری به خانواده شهدای معظم مدافع سلامت اهدا می شود.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان با اذعان به اینکه تجلیل این خانواده شهدای سلامت، کمترین کاری است که ما می توانیم انجام دهیم گفت: تکریم خانواده شهدا وظیفه ذاتی ما و ترویج روحیه فداکاری است و اقشار مختلف مردم در مقابل این ایثار و از خودگذشتگی مدافعان سلامت سر تعظیم فرود آورده و قدردان این رشادت ها هستند.

بهاره ذبیح اللهی همسر شهید دکتر حبیب ذاکریان، شهید مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز در این دیدار با تقدیر از جهاددانشگاهی استان گفت: کادر درمان حضور در جبهه درمان در دوران کروناویروس را وظیفه خود دانسته و این راه را با شناخت و آگاهی انتخاب کردند.

وی با اشاره به اینکه شهید دکتر ذاکریان یک روز پیش از بازنشستگی خود به شهادت رسیدند ادامه داد: ایشان با توجه به عدم استفاده از مرخصی های خود می توانست ماه ها قبل از شهادتش، بازنشسته شود اما ایشان راه شان را با آگاهی و شناخت انتخاب کرده بودند.

این همسر شهید با بیان اینکه مدافعان سلامت همه توان خود را در این دوره در طبق اختلاص قرار دادند افزود: شهدای سلامت نیز در این دوره هیچگاه به فکر جان خود نبوده و همواره در دوران شیوع کرونا همه توان خود را برای حفاظت از سلامت مردم به کار گرفتند.

گفتنی است این سومین تندیس ملی فداکاری است که به خانواده شهید مدافع سلامت استان سمنان اهداء می شود، پیش از این نیز تندیس ملی فداکاری به خانواده های معظم شهدای مدافع سلامت، دکتر مجید چگینی و شهید اکبر ناظری پور اهداء شده بود.

کلید واژه ها: مدافع سلامت شهید مدافع سلامت شهید جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :