سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

افزایش سه برابری ظرفیت آموزش سرباز مهارت در استان سمنان در یک ماه گذشته

۲۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۸ کد : ۴۲۵۱۵ آموزشی عمومی تاپ خبر
سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان از آموزش بالغ بر سه هزار سرباز وظیفه در قالب طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه(سرباز مهارت) در استان سمنان در امسال خبر داد و گفت: در اسفند ماه امسال، تعداد ۸۰۰ نفر از سربازان در حدود سه برابر ظرفیت ماه های گذشته از دوره های آموزشی سرباز مهارت استفاده نمودند.
افزایش سه برابری ظرفیت آموزش سرباز مهارت در استان سمنان در یک ماه گذشته

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد افزود: دوره‌های مذکور در استان سمنان در هر ماه با سهمیه 267 نفر برای نیروهای وظیفه آجا برگزار می شود که به پیشنهاد جهاددانشگاهی استان سمنان و مرکز آموزش پدافندهوایی سمنان و موافقت اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، در اسفند ماه امسال، تعداد 800 نفر از سربازان در حدود سه برابر ظرفیت ماه های گذشته از دوره های آموزشی سرباز مهارت استفاده نمودند.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال بسیار زیاد متقاضیان (سربازان) و درخواست مرکز آموزش جهاددانشگاهی سمنان و موافقت اداره کل‌ ورزش و جوانان استان و با هماهنگی ستاد مرکزی جهاددانشگاهی، جهت تأمین و تخصیص منابع آموزشی و برنامه ریزی جهت برگزاری کلاسهای آموزشی  در ماه جاری 800 نفر از سربازان وظیفه در دوره های آموزشی فوق شرکت نمودند.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان تأکید کرد: طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بر اساس تفاهم نامه‌ای مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح با بهره‌گیری از توان تخصصی جهاددانشگاهی در استان سمنان اجرا می شود.

منصفی راد افزود: در این طرح به منظور استفاده از ظرفیت علمی، فرهنگی، فناوری، آموزشی و کارآفرینی، دوره‌های مهارت‌آموزی اشتغال و مهارت‌های زندگی جمعاً به مدت 48 ساعت بصورت غیر حضوری  توسط وزارت ورزش و جوانان و با برنامه ریزی جهاددانشگاهی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: با همکاری مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان و برنامه ریزی های انجام شده توسط جهاددانشگاهی استان سمنان، به عنوان مجری دوره های آموزشی طرح، تا کنون بیش از 15 دوره آموزشی برای سه هزار سرباز وظیفه در قالب (در هر مرحله دو دوره ) در سمنان برگزار شده است.

 سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان تصریح کرد: این دوره ها مشتمل بر دو بخش شامل «آشنایی با مهارت‌های زندگی به میزان 12 ساعت و آشنایی با مهارت‌های عمومی اشتغال و کارآفرینی به میزان 24 ساعت» برنامه ریزی شده است، همچنین 2 عنوان کتاب آموزشی با عناونین کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار و مهارتهای زندگی که به همت جهاد دانشگاهی تهیه و به چاپ رسیده است، در بازه زمانی در اختیار سربازان قرار گرفته است.

کلید واژه ها: سمنان استان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی مهارت سربازمهارت سرباز


نظر شما :