سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

مأموریت جهاددانشگاهی سمنان برای کمک به تحقق شعار سال با اجرای ۳ طرح فناورانه

۱۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۳ کد : ۴۲۵۹۸ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین گفت: وظیفه و رسالت ما در سال جدید بسیار بیشتر است و انشاءالله با اجرای ۳ طرح پژوهشی و فناورانه و حمایت و مساعدت مسوولین و دستگاه های اجرایی، به تحقق شعار سال کمک خواهیم کرد.
مأموریت جهاددانشگاهی سمنان برای کمک به تحقق شعار سال با اجرای ۳ طرح فناورانه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در کارگروه اقتصاد دانش بنیان که در دفتر نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه برگزار شد، گفت: از سال 98 و طبق دستور ویژه و مأموریت مقام معظم رهبری مبنی بر ورود جهاددانشگاهی به فعالیت های فناورانه در جهت رفع نیازهای اساسی کشور و تسهیل شرایط سخت تحریم، ده ها طرح فناورانه در کشور طراحی و اجرا شد.

وی افزود: با دستور مقام معظم رهبری و همچنین تأکید رییس جهاددانشگاهی کشور مبنی بر فعالیت واحدهای استانی حداقل در یک طرح فناورانه متناسب با ظرفیت های هر استان، طرح فناورانه متعددی از سوی جهاددانشگاهی در کشور ارائه شده است که جهاددانشگاهی استان سمنان 3 طرح فناورانه را در دست اقدام دارد.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: طرح های فناورانه جهاددانشگاهی با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان سمنان تهیه و ارائه شده است، یک طرح در حوزه باطله‌های معدنی در استان سمنان است که فرآیند اجرای این طرح در استان با محوریت جهاددانشگاهی استان آغاز شده و امید می‌رود که ظرف سه چهار ماه آینده به مرحله تجاری سازی برسیم، علاوه بر این در قالب یک طرح فناورانه دیگر با همکاری یک شرکت معتبر به حوزه طراحی تجهیزات چاه های حفاری معدنی و غیرنفتی نیز ورود کردیم.

منصفی راد اضافه کرد: در این راستا در حال پیگیری راه اندازی پارک ملی علم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی در استان سمنان هستیم، این پارک علم و فناوری در حوزه علوم انسانی فعالیت می کند و انشاءالله بتوانیم با پیگیری های ارزشمند نماینده محترم پردیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در سمنان راه اندازی شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در سفر اخیر سال گذشته به استان سمنان مبنی بر تبدیل شدن شهرستان مهدیشهر به قطب دامپروری کشور، در این حوزه نیز یک طرح فناورانه تهیه و ارائه شده است و امیدواریم با حمایت ها و مساعدت هایی که انجام خواهد شد بتوانیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

منصفی راد تأکید کرد: در همین راستا مرکز به نژاد دامی جهاددانشگاهی در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر در حال راه اندازی است که فاز اول آن با تجهیز آزمایشگاه پایه تا پایان ماه جاری به بهره برداری می رسد.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: علم و دانش به نژاد دامی در پژوهشگاه رویان، پژوهشکده ابن سیناو پژوهشکده رویان اصفهان و همچنین مرکز ملی ذخایر ژنتیکی جهاددانشگاهی کشور وجود دارد و این مراکز علمی آماده همکاری در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر هستند.

منصفی راد همچنین از فعالیت دو مرکز نوآوری و شتابدهی در جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد و گفت: این دو مرکز در حوزه طراحی اپلیکیشن های موبایل و همچنین تجهیزات و مواد پزشکی از سال گذشته فعالیت خود را در جهاددانشگاهی استان سمنان آغاز کردند، مرکز نوآوری تحقیقات کویر نیز از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان است که برای راه اندازی و فعالیت آن نیازمند کمک و حمایت ویژه هستیم.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی کشور سمنان دانش بنیان


نظر شما :