سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

آغاز مطالعات طرح ایجاد قطب دامپروری مهدیشهر

۲۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۱ کد : ۴۲۷۷۱ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان از آغاز مطالعات طرح ایجاد قطب دامپروری شهرستان مهدیشهر توسط این نهاد با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد.
آغاز مطالعات طرح ایجاد قطب دامپروری مهدیشهر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در جلسه هماهنگی ایجاد قطب دامپروری مهدیشهر که با حضور مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اشتغال استانداری سمنان و برخی مسوولین برگزار شد، گفت: ایستگاه اصلاح نژاد قوچ سنگسری در راستای تکمیل طرح قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر با مدیریت جهاددانشگاهی استان سمنان ایجاد و مطالعات این طرح نیز آغاز شده است.

وی افزود: یکی از طرح های فناورانه جهاددانشگاهی استان سمنان در سالجاری ایجاد مرکز اصلاح نژاد دام سنگسری در شهرستان مهدیشهر است، که در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر در حال راه اندازی است.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در سفر سال گذشته به استان سمنان مبنی بر تبدیل شدن شهرستان مهدیشهر به قطب دامپروری کشور، در این حوزه نیز دو طرح فناورانه از سوی جهاددانشگاهی استان سمنان تهیه و ارائه شده است و امیدواریم با حمایت ها و مساعدت هایی که انجام خواهد شد بتوانیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

منصفی راد افزود: مطالعات این طرح در بخش ایجاد مجتمع قطب دامپروری مهدیشهر و همچنین تجهیز ایستگاه اصلاح نژاد دام سبک  بر اساس مصوبه سفر ریاست محترم جمهوری در استان سمنان مبنی بر ایجاد قطب دامپروری شهرستان مهدیشهر در جهاددانشگاهی استان در حال انجام است و تلاش می کنیم انشاءالله تا سه ماه آینده مطالعات این طرح انجام شود.

وی افزود: طرح های فناورانه جهاددانشگاهی با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان سمنان تهیه و ارائه شده است، علم و دانش این طرح های فناورانه در جهاددانشگاهی وجود دارد و این نهاد علمی آماده همکاری در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر می باشند.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین از ساخت مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد جهاددانشگاهی استان سمنان در شهرستان مهدیشهر خبر داد و گفت: با تلاش و پیگیری های انجام شده، تجهیزات آزمایشگاه پایه این مرکز نیز تأمین شده است و انشاءالله با حمایت و مساعدت و تأمین اعتبار لازم، فاز اول این مرکز در بهار سال جاری  به بهره برداری خواهد رسید.

کلید واژه ها: استان سمنان سمنان جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی فناورانه جهاددانشگاهی طرح فناورانه جهاددانشگاهی مهدیشهر شهرستان مهدیشهر


نظر شما :