فرماندار مهدیشهر تأکید کرد:

لزوم همکاری همه دستگاه ها با جهاددانشگاهی در طرح ایجاد قطب دامپروری مهدیشهر

فرماندار شهرستان مهدیشهر بر لزوم همکاری همه دستگاه ها در طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در این شهرستان تأکید کرد و گفت: تمامی دستگاه های مربوطه همکاری، حمایت و مساعدت لازم با جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور علمی طرح داشته باشند.
لزوم همکاری همه دستگاه ها با جهاددانشگاهی در طرح ایجاد قطب دامپروری مهدیشهر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، مهدی شیردل در نشست با سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: کمک به ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر، یک حرکت و جوشش درآمدی در این منطقه به وجود خواهد آورد و به اقتصاد شهرستان و کل استان کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در مقوله جهش و حرکت علم در کشور و تمام عرصه های علمی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی درخشان بوده است گفت: همه ی الزامات اجرای موفق طرح ایجاد قطب دامپروری در مهدیشهر از جمله حمایت و همکاری لازم با جهاددانشگاهی استان باید فراهم شود.

فرماندار شهرستان مهدیشهر ادامه داد: مطمئن هستیم جهاددانشگاهی با سابقه و اعتبار علمی بالا، قدم بسیار محکمی در مرحله اول اجرای و انجام مطالعات علمی این طرح برخواهد داشت و در ادامه نیز با فعالیت درخشان علمی و پژوهشی اثرگذاری طرح را رقم خواهد زد.

شیردل اضافه کرد: طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر کمک به اقتصاد پایدار شهرستان و همچنین کل استان است، باید زنجیره کامل قطب دامپروری در این طرح دیده و فراهم شود، ما نیز تلاش خواهیم کرد، اعتبارات این طرح نیز هرچه سریعتر اختصاص یابد.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست گفت: مطالعات طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر طبق تفاهم نامه همکاری با سازمان جهادکشاورزی استان سمنان در دست اقدام هست.

علی منصفی راد افزود: مطالعات این طرح در چند فاز و در دو حوزه مطالعات قطب و طرح ایجاد مجتمع های دامپروری در شهرستان مهدیشهر انجام می شود و امیدواریم طی مدت 4 الی 5 ماه مطالعات فاز اول طرح به اتمام برسد و مراحل اجرایی طرح آغاز شود.

وی تأکید کرد: در همین راستا، دبیرخانه دائمی طرح در جهاددانشگاهی سمنان ایجاد شده است، همچنین مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد جهاددانشگاهی در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در منطقه دربند شهرستان مهدیشهر در حال راه اندازی است که فاز اول آن با تجهیز آزمایشگاه پایه تا اواسط خرداد ماه به بهره برداری می رسد.

کلید واژه ها: طرح ایجاد قطب دامپروری قطب دامپروری کشور شهرستان شهرستان مهدیشهر جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان استان سمنان


نظر شما :