نماینده سمنان در بازدید از مرکز اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی سمنان خبر داد؛

جذب اعتبارات ملی برای پروژه ایجاد قطب دامپروری کشور در مهدیشهر

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۸ کد : ۴۳۳۰۰ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
پیش از ظهر امروز نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه به همراه رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، فرماندار مهدیشهر و جمعی از مسوولین شهرستان، از روند ساخت مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی استان سمنان در منطقه دربند شهرستان مهدیشهر بازدید کردند.
جذب اعتبارات ملی برای پروژه ایجاد قطب دامپروری کشور در مهدیشهر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، عباس گلرو، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش های جهاددانشگاهی سمنان برای اجرای طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در مهدیشهر گفت: انشاءالله امسال و با کمک جهاددانشگاهی سمنان بتوانیم بسیاری از طرح ها و پروژه های روی زمین مانده را به سرانجام برسانیم و از حضور جهاددانشگاهی به عنوان مشاور علمی طرح ایجاد قطب دامپروری بهره خواهیم برد.

وی با بیان اینکه طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در مهدیشهر از طرح ها و پروژه های ملی است، افزود: لازم است همه دستگاه ها و سازمان ها و ارگان های دولتی، همکاری، حمایت و مساعدت لازم با جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور علمی طرح داشته باشند.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه ادامه داد: جهاددانشگاهی یکی از مهمترین مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور است و حضور این نهاد علمی در پروژه ها و طرح های علمی و فناورانه، پشتوانه بسیار خوبی خواهد بود.

گلرو اضافه کرد: من و سایر مدیران مربوط تلاش خواهیم کرد اعتبارات ملی برای اجرای طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر را جذب کنیم تا انشاءالله شاهد راه اندازی ایستگاه و افتتاح مجتمع های دامپروری در منطقه باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این بازدید گفت: طرح های فناورانه جهاددانشگاهی با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان سمنان تهیه و ارائه شده است، با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در سفر اخیر سال گذشته به استان سمنان مبنی بر تبدیل شدن شهرستان مهدیشهر به قطب دامپروری کشور، در این حوزه یک طرح فناورانه تهیه و ارائه شده است و امیدواریم با حمایت ها و مساعدت هایی که انجام خواهد شد بتوانیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

علی منصفی راد تأکید کرد: در همین راستا مطالعات این طرح آغاز شده است، دبیرخانه دائمی آن در جهاددانشگاهی سمنان ایجاد شده است، همچنین مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی استان در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر در حال راه اندازی است.

وی ادامه داد: این پروژه در مساحتی بالغ بر 2 هزار مترمربع در حال ساخت است که فاز اول آن با تجهیز آزمایشگاه پایه اواخر خرداد ماه به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: با پیگیری ها و رایزنی های متعدد، مجوز راه اندازی درمانگاه ناباروری و کلینیک درمان زخم دیابت از سوی کارگروه پزشکی جهاددانشگاهی کشور برای استان سمنان اخذ شده است و باید حمایت و مساعدت لازم برای اختصاص و تجهیز فضای مناسب انجام شود تا انشاءالله بتوانیم در این حوزه نیز ارائه خدمت داشته باشیم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان جهاددانشگاهی سمنان سمنان استان سمنان طرح ایجاد قطب دامپروری نماینده سمنان


نظر شما :