نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه تأکید کرد:

لزوم بهره گیری از خدمات فناورانه جهاددانشگاهی در پروژه ملی قطب دامپروری مهدیشهر

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۶ کد : ۴۳۶۸۰ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهره گیری از خدمات فناورانه جهاددانشگاهی در پروژه ملی ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر تأکید کرد.
لزوم بهره گیری از خدمات فناورانه جهاددانشگاهی در پروژه ملی قطب دامپروری مهدیشهر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، عباس گلرو گفت: در جلسه ای که به منظور بررسی راهکارهای اجرای قطب دامپروری مهدیشهر بعنوان مصوبه سفر رئیس جمهور در محل استانداری و به ریاست مهندس هاشمی استاندار سمنان، برگزار شد، مقرر شد ستادی برای انجام کلیه امور مربوط به مطالعه و اجرای این طرح ساماندهی شود و جهاد دانشگاهی طی تفاهم نامه امضا شده با جهاد کشاورزی، مطالعات مربوط به این پروژه را انجام دهد.

وی افزود: علاوه بر فعالیت ها و خدمات پژوهشی و مطالعاتی توسط جهاددانشگاهی استان در این پروژه ملی، لازم است از خدمات فناورانه جهاددانشگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت پژوهشگاه های رویان و ابن سینای جهاددانشگاهی در حوزه به نژاد دامی، اصلاح نژاد دام سبک و... استفاده کرد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه ضمن تقدیر از تلاش های جهاددانشگاهی سمنان برای اجرای طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در مهدیشهر گفت: انشاءالله امسال و با کمک جهاددانشگاهی سمنان بتوانیم بسیاری از طرح ها و پروژه های روی زمین مانده را به سرانجام برسانیم و از حضور جهاددانشگاهی به عنوان مشاور علمی طرح ایجاد قطب دامپروری بهره خواهیم برد.

گلرو با بیان اینکه طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در مهدیشهر از طرح ها و پروژه های ملی است، افزود: لازم است همه دستگاه ها و سازمان ها و ارگان های دولتی، همکاری، حمایت و مساعدت لازم با جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور علمی طرح داشته باشند.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی یکی از مهمترین مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور است و حضور این نهاد علمی در پروژه ها و طرح های علمی و فناورانه، پشتوانه بسیار خوبی خواهد بود، من و سایر مدیران مربوط تلاش خواهیم کرد اعتبارات ملی برای اجرای طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر را جذب کنیم تا انشاءالله شاهد راه اندازی ایستگاه و افتتاح مجتمع های دامپروری در منطقه باشیم.

گلرو تصریح کرد: یکی از بزرگترین طرح های فناورانه در سمنان راه اندازی مزرعه، یا دهکده و یا پردیس فناوری کشاورزی است، با وجود اینکه قطب دامپروری مهدیشهر و مرکز اصلاح نژاد دام توسط جهاددانشگاهی سمنان نیز در حال پیگیری و اجرا است، این مزرعه می تواند با عنوان مزرعه فناوری کشاورزی و دامپروری راه اندازی شود و جهاددانشگاهی سمنان به عنوان ضلع سوم در کنار دانشگاه سمنان و سازمان جهادکشاورزی به ارائه خدمت بپردازد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی سمنان سمنان طرح ایجاد قطب دامپروری دامپروری جهاددانشگاهی استان سمنان


نظر شما :