در راستای ایجاد قطب دامپروری کشور انجام می شود؛

جذب ۵ نیروی تخصصی برای همکاری در مرکز اصلاح نژاد دام جهاددانشگاهی استان سمنان

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۱ کد : ۴۳۸۴۳ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از جذب ۵ نیروی تخصصی در حوزه های مختلف برای همکاری در مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد.
جذب ۵ نیروی تخصصی برای همکاری در مرکز اصلاح نژاد دام جهاددانشگاهی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در نشست با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: در راستای ایجاد قطب دامپروری کشور، مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی استان در شهرستان مهدیشهر راه اندازی می شود که تا کنون 5 نیروی تخصصی در رشته های شیمی، دامپزشکی، دامپروری و مهندسی بافت برای همکاری در این مرکز جذب شدند.

وی افزود: طرح های فناورانه جهاددانشگاهی با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان سمنان تهیه و ارائه شده است، با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در سفر اخیر سال گذشته به استان سمنان مبنی بر تبدیل شدن شهرستان مهدیشهر به قطب دامپروری کشور، در این حوزه یک طرح فناورانه تهیه و ارائه شده است و امیدواریم با حمایت ها و مساعدت هایی که انجام خواهد شد بتوانیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه مطالعات طرح ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر طبق تفاهم نامه همکاری با سازمان جهادکشاورزی استان سمنان در دست اقدام هست، افزود: مطالعات این طرح در چند فاز و در سه حوزه مطالعات قطب و طرح ایجاد مجتمع های دامپروری و ایستگاه اصلاح نژاد در شهرستان مهدیشهر انجام می شود و امیدواریم طی مدت 2 تا 3 ماه مطالعات فاز اول طرح به اتمام برسد و مراحل اجرایی طرح آغاز شود.

منصفی راد تأکید کرد: در همین راستا، دبیرخانه دائمی طرح در جهاددانشگاهی سمنان ایجاد شده است، همچنین مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد جهاددانشگاهی در راستای عملیاتی شدن قطب دامپروری کشور در منطقه دربند شهرستان مهدیشهر در حال راه اندازی است که فاز اول آن با تجهیز آزمایشگاه پایه تا اواسط خرداد ماه به بهره برداری می رسد.

منصفی راد ادامه داد: این پروژه در مساحتی بالغ بر 2 هزار مترمربع در حال ساخت است که فاز اول آن با تجهیز آزمایشگاه پایه اواخر خرداد ماه به بهره برداری می رسد، همچنین در راستای ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر، مرکز رشد و فناوری دامپروری نیز با همکاری بسیج علمی سپاه استان در مرکز به نژاد دام سبک و اصلاح نژاد جهاددانشگاهی استان در منطقه دربند مهدیشهر راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: با پیگیری ها و رایزنی های متعدد، مجوز راه اندازی درمانگاه ناباروری و کلینیک درمان زخم دیابت از سوی کارگروه پزشکی جهاددانشگاهی کشور برای استان سمنان اخذ شده است و باید حمایت و مساعدت لازم برای اختصاص و تجهیز فضای مناسب انجام شود تا انشاءالله بتوانیم در این حوزه نیز ارائه خدمت داشته باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تأکید استاندار محترم مبنی بر پیگیری و تسریع در انجام مصوبات سفر رئیس محترم جمهوری، مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان از تمام ظرفیت های علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و آموزشی در جهت انجام این طرح استفاده خواهد کرد و لازم است ضمن اختصاص اعتبارات لازم استانی و ملی، تمام دستگاه ها و سازمان ها نیز همراهی و حمایت خوبی داشته باشند.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان دامپروری قطب دامپروری ایجاد قطب دامپروری


نظر شما :