با همکاری جهاددانشگاهی و اوقاف استان سمنان انجام می شود؛

اجرای طرح های مشترک کارآفرینی و اشتغال محور در موقوفات استان سمنان

زمینه های همکاری و اجرای طرح های مشترک در قالب تفاهم نامه مشترک علمی و فناوری با رویکرد کارآفرینی و اشتغال محور در موقوفات استان سمنان در نشست رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بررسی شد.
اجرای طرح های مشترک کارآفرینی و اشتغال محور در موقوفات استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین گفت: وظیفه و رسالت ما در سال جدید بسیار بیشتر است و انشاءالله با اجرای ۳ طرح پژوهشی و فناورانه و حمایت و مساعدت مسوولین و دستگاه های اجرایی، به تحقق شعار سال کمک خواهیم کرد.

علی منصفی راد گفت: طرح های فناورانه جهاددانشگاهی با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان سمنان تهیه و ارائه شده است، حمایت مقام معظم رهبری از مجموعه جهاددانشگاهی و اعتماد ایشان، بزرگترین سرمایه برای جهاددانشگاهی محسوب می شود.

وی افزود: توفیقات و دستاوردهای خوبی در سایه این حمایت ها و اعتماد به دست آمده است، این حمایت ها و اعتماد ایشان، تکلیف و رسالت ما را سنگین تر خواهد کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا و با تکیه بر روحیه انقلابی و جهادی، ارتباط با دانشگاه ها، صنعت و همچنین مراکز علمی و فرهنگی در جهاددانشگاهی به عنوان سیاست ها و اهداف مهم دنبال می شود و در این ارتباط، فعالیت های مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی انجام می شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: خبرگزاری بین المللی قرآنی، سازمان فعالیت های قرآنی، سازمان دانشجویان ایران، مرکز افکار سنجی، خبرگزاری ایسنا و... از جمله ظرفیت های جهاددانشگاهی است که می تواند با همکاری اداره کل اوقاف به ارائه خدمت بپردازد.

منصفی راد تصریح کرد: در حوزه های علمی، پژوهشی و آموزشی نیز ظرفیت ها و توانمندی های خوبی در مجموعه جهاددانشگاهی وجود دارد که می تواند زمینه همکاری مشترک بین دو مجموعه باشد، از ظرفیت و پتانسیل بقاع متبرکه و موقوفات استان سمنان در حوزه فعالیت های علمی و فناورانه، کارآفرینی و اشتغال محور بهره خواهیم گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان نیز در این نشست از استقرار 38 شرکت دانش بنیان در بقاع و موقوفات استان سمنان خبر داد و گفت: هدف ما ایجاد اشتغال و حمایت از طرح ها و پروژه های اشتغال محور است و در این زمینه آماده همکاری مشترک با جهاددانشگاهی به عنوان یکی از مراکز مهم و موفق علمی هستیم.

حجت‌الاسلام‌ اسماعیل تدینی افزود: این کار خود، نوعی وقف علم و فناوری است و از جهاددانشگاهی و سایر مراکز علمی استان می خواهیم این را در دستور کار خود قرار دهند و خیرین استان را شناسایی و از آنها کمک بگیرند.

وی تأکید کرد: جایگاه علم و فعالیت های اثرگذار مانند کارآفرینی، تولید و دانش بنیان بسیار ارزشمند و بالا است و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از طرح ها و پروژه های جهاددانشگاهی در این حوزه حمایت خواهد کرد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان استان سمنان سمنان اوقاف کارآفرینی اشتغال


نظر شما :