رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

پایش نیازها و چالش های حوزه معدن و ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مرتبط

۰۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۵ کد : ۴۵۱۶۲ آموزشی عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با اشاره به ضرورت توجه به آینده پژوهی در حوزه مشاغل و توسعه آموزش‌های مهارت‌محور اظهار کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در این بخش نیز از توان و ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است و لذا جهاددانشگاهی استان در حوزه پایش نیازهای آتی حوزه صنعت و معدن و آموزش‌های مرتبط با آن نیز می‌تواند به ارائه خدمت بپردازد.
پایش نیازها و چالش های حوزه معدن و ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مرتبط

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در نشست با مدیر مجموعه معادن و شرکت آلومینای ایران با بیان اینکه جهاددانشگاهی هم در حوزه رسانه‌ای و هم حوزه افکارسنجی از توانمندی بالایی برخوردار است افزود: مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی معتبرترین مرکز افکارسنجی در کشور است و ما آمادگی داریم در زمینه پایش افکارسنجی در حوزه های مرتبط با مجموعه‌های بزرگی همچون آلومینا ،ایمیدرو ...همکاری کنیم.

وی با اشاره به توفیقات جهاددانشگاهی در سطح ملی و بین‌المللی گفت: خوشبختانه ساختار جهاددانشگاهی و واحدهای استانی آن به گونه‌ای است که زمینه برای بهره‌گیری از تجربیات و ظرفیت‌های آنها در اقصی‌نقاط کشور فراهم است و لذا جهاددانشگاهی استان سمنان نیز از ظرفیت دیگر واحدها نیز در استان بهره بگیرد.

همکاری در اجرای طرح ها و پروژه های فناورانه و دانش بنیان

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، مجموعه آلومینای ایران را از موفق‌ترین واحدهای فعال در حوزه معدن ارزیابی کرد و گفت: جهاددانشگاهی استان با توجه به فعالیت این مجموعه در بخش‌هایی از استان پهناور سمنان، آماده همکاری گسترده در بخش‌های مختلف و از جمله در حوزه های آموزشی و پژوهشی، افکار سنجی، بومی سازی قطعات و تجهیزات حفاری معادن، آزمایشگاه، نمونه برداری و تست و... است.

علی منصفی راد از آغاز اجرای دو طرح پژوهشی در حوزه معدنی در استان سمنان خبر داد و گفت: یک طرح در حوزه باطله‌های معدنی در استان سمنان است که فرآیند اجرای این طرح در استان با محوریت جهاددانشگاهی استان آغاز شده و امید می‌رود در آینده به مرحله تجاری سازی برسیم، علاوه بر این در قالب یک طرح فناورانه دیگر با همکاری یک شرکت معتبر به حوزه طراحی تجهیزات کشفیات معدنی نیز ورود کردیم.

وی افزود: استان سمنان یکی از مستعدترین و غنی‌ترین استان‌ها در حوزه موادمعدنی است و لذا جهاددانشگاهی استان نیز برنامه‌های متنوعی برای ورود به این بخش دارد، خوشبختانه مدیریت ارشد اجرایی استان نیز حمایت و پشتیبانی زیادی در حوزه فعالیت های تولیدی و اقتصادی در استان دارد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان بر لزوم کاهش خام‌فروشی‌ مواد معدنی و وزن‌بخشی بیشتر به فراوری معدنی در این استان معدنی تاکید کرد و گفت: جهاددانشگاهی استان آمادگی دارد که برای تحقق این مهم همه ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه خود را به میدان بیاورد.

منصفی راد با بیان اینکه براساس نقشه توسعه علمی کشور، وظیفه آموزش‌های تخصصی و نوین در کشور به جهاددانشگاهی واگذار شده اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان سمنان نیز از ظرفیت بالایی در حوزه آموزش‌های کوتاه‌مدت و اشتغال‌محور برخوردار است.

وی ضمن اعلام آمادگی جهاددانشگاهی استان برای توانمندسازی نیروی انسانی در دستگاه‌ها و واحدهای معدنی و صنعتی تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان هم در حوزه آموزش‌های حضوری و هم غیرحضوری آماده همکاری با شرکت آلومینای ایران و مجموعه‌های تحت‌پوشش این مجموعه بزرگ تولیدی و اقتصادی است.

کلید واژه ها: استان سمنان جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان صنعت و معدن معدن


نظر شما :