رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان گزارش داد:

اتصال به بازار ۱۲۰۰ متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان

۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۰ کد : ۴۵۵۰۴ آموزشی عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از اتصال یک هزار و ۲۰۰ متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان به بازار فروش خبر داد.
اتصال به بازار ۱۲۰۰ متقاضی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در جلسه کمیته علمی طرح ملی مشاغل خانگی که با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد، گفت: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان که با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حال اجرا است، بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ نفر تحت پوشش قرار می گیرند که در فاز سوم این طرح در مرحله اتصال به بازار، تا کنون حدود یک هزار و 200 نفر به بازار فروش متصل شدند.

وی افزود: این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است و در ثبت نام اولیه بیش از 5 هزار نفر متقاضی مشاغل خانگی ثبت نام کردند که پس از ارزیابی و مشاوره شغلی یک هزار و 300 نفر در این طرح تحت پوشش قرار گرفتند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: از این تعداد، امروز یک هزار و 200 نفر اتصال به بازار و 961 نفر نیز شبکه فروش تشکیل شده است، انشاءالله در ماه های آینده کل سهمیه استان به بازار فروش متصل می شوند و پرونده طرح ملی مشاغل خانگی در استان بسته خواهد شد.

منصفی راد ادامه داد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، یکی از آیتم های توسعه اشتغال و از طرح های موفق در جهت توسعه اشتغال در کشور است، در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی که به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسط جهاددانشگاهی و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی و کارآفرینان اجرامی شود، با انجام مطالعات ملی و بین المللی در خصوص مشاغل خانگی و آسیب شناسی طرحهای گذشته در این خصوص مدلی نوین طراحی شده است.

وی همچنین از برگزاری نشست های علمی مشاغل آینده و آینده مشاغل توسط جهاددانشگاهی در کشور خبر داد و گفت: یکی دیگر از فعالیت های ارزشمند و اثرگذار جهاددانشگاهی در حوزه اشتغال، برگزاری این نشست های علمی است، تا کنون 45 نشست علمی مشاغل آینده و آینده مشاغل توسط معاونت آموزشی و کارآفرینی جهاددانشگاهی در کشور برگزار شده است.

کلید واژه ها: مشاغل خانگی جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان سمنان


نظر شما :