با همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان انجام می شود؛

راه اندازی پایگاه فرهنگی "یادمان مدیا" و تدوین دانشنامه دفاع مقدس در استان سمنان

۱۳ تیر ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۲ کد : ۴۵۵۴۶ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری فرهنگی
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان از راه اندازی پایگاه فرهنگی "یادمان مدیا" و تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس با همکاری جهاددانشگاهی در استان سمنان خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم طرح های مشترک پژوهشی، آموزشی و فرهنگی با همکاری جهاددانشگاهی استان در حوزه دفاع مقدس اجرایی کنیم.
راه اندازی پایگاه فرهنگی "یادمان مدیا" و تدوین دانشنامه دفاع مقدس در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سرهنگ محمد حسن سلامی در نشست با رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان سمنان خواستار همکاری و ظرفیت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان در تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس شد و افزود: تا کنون بیش از ۵۰۰ مدخل از موضوعات مهم استان در دفاع مقدس شناسایی شده که باید برای هر مدخل مقالات علمی تهیه شود و جهاد دانشگاهی با توجه به دارا بودن اساتید و دانشجویان مجرب میتواند در این زمینه یاریگر ما باشد.

وی گفت: جهاددانشگاهی در حوزه نشر ارزش های دفاع مقدس پیشتاز بوده است و از همین رو، اولویت ما در ارتباط و تعامل با دانشگاه ها، دانشگاهیان و دانشجویان، جهاددانشگاهی استان سمنان است، چرا که یک مجموعه فرهنگی و نهاد انقلابی به شمار می آید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید سالانه عملکردشان در حوزه دفاع مقدس را مستندسازی کنند، افزود: انشاءالله طی تفاهم نامه همکاری با جهاددانشگاهی استان سمنان، در این حوزه از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این نهاد بهره خواهیم گرفت، همچنین در جهت بهره برداری از ظرفیت فضای مجازی و تولیدات مجازی، با همکاری جهاددانشگاهی استان، پایگاه فرهنگی "یادمان مدیا" شکل خواهد گرفت.

سرهنگ سلامی از حمایت این اداره کل از پایان نامه های دانشجویی در حوزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: در جهت مشارکت دانشجویان و دانشگاهیان و اجرای طرح های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی برنامه های مختلفی با همکاری جهاددانشگاهی در حوزه دفاع مقدس در پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حوزه فراگیری معارف دفاع مقدس و آشنایی اساتید و دانشجویان با معارف دفاع مقدس و انقلاب، و حضور فعالانه دانشگاهیان در جشنواره های فرهنگی، هنری از ظرفیت های خوب جهاددانشگاهی استان استفاده خواهیم کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست گفت: مجموعه جهاددانشگاهی استان آمادگی دارد با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، دوره های آموزشی آنلاین و مجازی برای کارکنان دولت، اساتید، دانشجویان و دانشگاهیان در حوزه دفاع مقدس برگزار کند.

علی منصفی راد افزود: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و افتخار بزرگ ما این است که تحت حمایت ویژه و خاص مقام معظم رهبری هستیم، حداقل کار ما در حوزه دفاع مقدس، ترویج و روایتگری است و این را به عنوان یک رسالت بزرگ می پذیریم.

وی بیان داشت: جهاد دانشگاهی با فرهنگ جهادی در تولید دانشبنیان بر اساس توان ملی و آموزشهای تخصصی برای توسعه اشتغال جوانان نقش مثبت و ارزندهای داشته است، این نهاد انقلابی باروحیه مدیریت جهادی و بهرهگیری از استعدادهای جوان در بدنه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی، در بحث تولید علم در کشور به یک برند معتبر تبدیلشده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته جهاددانشگاهی استان سمنان در حوزه دفاع مقدس به عنوان برگزیده استانی در اختصاص دروس آشنایی با مفاهیم دفاع مقدس معرفی شد و این رسالت ما را سنگین تر می کند، در جهاددانشگاهی این الزامی است که اولویت در دروس عمومی با درس مفاهیم دفاع مقدس است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، مناظره دانشجویان، برنامه ریزی برای حضور و مشارکت دانشجویان و دانشگاهیان در برنامه های فرهنگی و آموزشی پارک موزه دفاع مقدس و اجرای طرح های پژوهشی در این حوزه را از جمله فعالیت های این نهاد در حوزه دفاع مقدس عنوان کرد.

منصفی راد بر انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی، فرهنگی و پژوهشی با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان تأکید کرد و گفت: انشاءالله کارگروه های مختلف ذیل این تفاهم نامه تشکیل می شود و زمینه های همکاری بین دو مجموعه بیشتر خواهد شد.

کلید واژه ها: دفاع مقدس دفاع مقدس استان سمنان حوزه دفاع مقدس استان سمنان سمنان جهاددانشگاهی سمنان جهاددانشگاهی


نظر شما :