رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

پیشرفت ۶۰ درصدی فاز اول مطالعات علمی طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر

۲۰ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۷ کد : ۴۵۸۴۸ عمومی تاپ خبر پژوهشی و فناوری
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از پیشرفت ۶۰ درصدی فاز اول مطالعات علمی طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر خبر داد و گفت: فاز اول مطالعات علمی این طرح ملی که از چند ماه گذشته آغاز شده است و انشاءالله تا چندماه آینده به پایان می رسد و عملیات مکان یابی نقاط مستعد ایجاد مجتمع های دامپروری آغاز می شود.
پیشرفت ۶۰ درصدی فاز اول مطالعات علمی طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی راد در نشست با نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه گفت: مطالعات علمی طرح ملی قطب دامپروری مهدیشهر در ۷ کارگروه تخصصی در معاونت پژوهشی این نهاد برای پیشبرد مطالعات پروژه ملی ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر انجام می شود.

وی افزود: مطالعات پروژه ملی قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدیشهر در حوزه های 7 گانه دامپروری، کشاورزی، گردشگری، مدیریت، بازرگانی، فرهنگی و مهندسی ذیل کارگروه های تخصصی در حال انجام است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از انجام مطالعات این طرح از سوی جهاددانشگاهی استان با همکاری و تعامل خوب دستگاه‌های مربوط خبر داد و گفت: علاوه بر این، ایجاد ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند سنگسری نیز بر عهده جهاددانشگاهی استان است. ضمن اینکه جهاددانشگاهی استان در همین راستا پروژه احداث مرکز اصلاح نژاد و مرکز به‌نژاد دامی با تکیه بر دام سبک را نیز به عنوان یک طرح ملی فناورانه در حال اجرا دارد.

منصفی راد همچنین افزود: در همین راستا تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه رویان و صدور مجوز و موافقت اصلی مرکز به نژاد دامی و اصلاح نژاد دام سبک جهاددانشگاهی استان سمنان با پیگیری در دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی کشور در حال انجام است تا با اتکا به پژوهشگاه بزرگ رویان از توانمندی بسیار بالایی که در این بخش برخوردار است در جهت پیشبرد طرح استفاده شود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی استان سمنان استان سمنان سمنان


نظر شما :